Влада

З житомирськими лікарями проведуть роз’яснювальну роботу щодо вільного допуску родичів до пацієнтів в реанімаціях

6 липня 2016, 18:30

Наказ Міністерства охорони здоров’я України №592 «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» відкриває людям двері до реанімацій, де перебувають їхні родичі.

Про це говорили 5 липня на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Відсутність допуску до реанімації, допуск раз на кілька днів або на дуже короткий, визначений лікарем, час тепер у минулому. Наказ дав відкритий допуск до пацієнта 24/7, можливість перебувати одній особі біля пацієнта без часових обмежень. Родичі самостійно зможуть обирати зручний для відвідування час», - йдеться у повідомленні.

В.о. міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський наголосив, що недотримання посадовими особами наказу є дисциплінарним правопорушенням, що тягне за собою юридичну відповідальність. Тепер головне – провести роз’яснення серед закладів охорони здоров’я та слідкувати за виконанням ними документу. З цією метою, на наступному тижні МОЗ планує провести нараду для керівників управлінь з питань охорони здоров’я в областях, де озвучать чіткі директиви та відповіді на питання.

«Це дуже хороший приклад співпраці громадськості та центрального органу виконавчої влади. Було декілька робочих нарад, де всі сторони процесу висловлювали свої думки, радилися, і у результаті вийшов хороший документ, який вирішить важливу соціальну проблему», – заявив Шафранський.

В.о. міністра також наголосив, що для відвідування реанімацій потрібен лише спеціальний одяг: халат, маска та бахіли. Ніяких інших обмежень бути не може, і для цього необхідно проводити роз’яснення серед працівників медзакладів.

На думку Анастасії Леухіної, співініціатора наказу, таке нововведення сприятиме більшій прозорості дій медперсоналу. Родичі зможуть допомагати видужанню своїх близьких, і воно буде відбуватися швидше. Це також дисциплінує персонал лікарень, та контролює використання ліків у закладах. За словами пані Леухіної, цей наказ – один з найпростіших та найлаконічніших текстів у нормативно-правовій базі України. До його створення долучилися більше 50 громадських ініціатив з усією країни, народні депутати та лікарі. Анастасія Леухіна також наголосила на необхідності не обмежувати відвідування реанімаційних відділень певними годинами.

Ірина Литовченко, виконавчий директор БФ «Таблеточки», розповіла, що наразі у лікарнях батьків пускають до дітей у реанімацію лише з 11 до 18 години.

«Ми, громадські ініціативи та органи влади, дали людям інструмент, тепер від людей залежить, як вони будуть користуватися, чи будуть вони домагатися своїх прав, чи будуть вони стукати у двері та писати [скарги]», – наголосила вона.

Довідка: Ініціаторами прийняття Наказу стали громадські активісти та благодійні фонди у співпраці з МОЗ України, зокрема: Громадська ініціатива «Бути поруч», Асоціація батьків передчасно народжених дітей, БФ «Таблеточки», БФ «Лікар.Інфонд», МБФ «Відродження», Анастасія Леухіна, та ін. При розробці тексту Наказу було взято за основу рекомендації Юридичної компанії «Юбікон» та Юридичного бюро «Єгоров, Пугінський, Афанасьєв і партнери». Адвокаційна кампанія #пуститевреанимацию на захист прав пацієнтів та їхніх близьких тривала майже рік. У результаті прийняли революційний для України документ, який відкриває двері відділень інтенсивної терапії (ВІТ) не лише батькам маленьких пацієнтів, а й близьким хворих дорослого віку.

 

Фото Українського кризового медіа-центру

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі