Політика

Три фракції Житомирської облради об’єдналися проти змін до Регламенту роботи депутатів

22 липня 2016, 11:20

21 липня 2016 року на сесії Житомирської обласної ради фракція ВО «Свобода» разом з двома іншими зробили заяву в зв’язку з тим, що депутатами було прийнято рішення «Про внесення змін до Регламенту роботи обласної ради VII скликання», а саме: голосування особистим підписом депутата з кожного питання порядку денного на окремих аркушах.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода».

«Був розроблений проект змін до регламенту, за якими фактично можна приймати рішення взагалі не розглядаючи їх у залі. Тобто рішення мають прийматись кулуарно, шляхом підписання. Це означає, що депутатам можуть бути роздані підписні листи, і вони десь, навіть не в приміщенні сесійної зали голосують. Потім на них ставиться печатка голови обласної ради, і це вже є рішенням сесії. Тут не тільки запитань не можна нікому поставить, тут взагалі ніхто з громадськості не знатиме, що за питання розглядається. Це порушення регламенту», – зазначає Сидір Кізін.

Комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності, яку очолює свободівець, висловилась одностайно проти такого рішення.

«Це дійсно узурпація влади, це порушення принципів гласності й публічності. Фракція ВО «Свобода» разом із Радикальною партією Олега Ляшка та об’єднанням «Самопоміч» висловились проти цього і, якщо депутати не змінять своє рішення,  ми будемо звертатись до суду, щоб його було скасовано. Це дуже важливо для області й демократії загалом», – заявив очільник фракції ВО «Свобода».

Нагадаємо, під час сесії 21 липня Сидір Кізін зробив зауваження  голові облради Анжеліці Лабунській і нагадав, що вона лише координатор депутатської роботи, якого як обрали, так і знімуть.

Як повідомляв Житомир.info, 14 червня на сайті обласної ради був опублікований проект рішення сесії про внесення змін до Регламенту роботи Житомирської облради, зокрема – надання депутатам можливості голосувати «особистим підписом».

Результати голосування за внесення змін до Регламенту

 

Фото прес-служби ВО «Свобода»

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі