Влада

Голова Житомирської облради переконує: голосування підписом – це захист від «проплачених людей», які блокують трибуну

22 July 2016, 14:54

Анжеліка Лабунська пояснила, що зміни до Регламенту – це вимушений крок, аби ніхто не зміг зірвати сесію обласної ради.

Про це 22 липня повідомила прес-служба облради.

«На сесії обласної ради, яка відбулася 21 липня, більшістю голосів депутати прийняли два рішення, що стосуються процедури голосування. Зокрема, про внесення змін до Регламенту щодо процедури голосування на сесіях ради за відсутності електронної системи голосування та про утворення постійно діючої лічильної комісії. Під час обговорення голова обласної ради Анжеліка Лабунська, аргументуючи необхідність прийняття цих рішень, наголосила, що на сесіях депутати розглядають багато важливих питань, необхідних для забезпечення життєдіяльності області і неприпустимо, коли проплачені люди блокують трибуну, намагаючись зірвати роботу сесії», - йдеться у повідомленні, опублікованому на сайт облради.

Анжеліка Лабунська називає голосування особистим підписом «вимушеним кроком».

«Депутатський корпус не може собі дозволити, щоб невідомо хто зривав сесії обласної ради. Зміни до Регламенту – це вимушений крок саме для таких ситуацій. Цей спосіб буде використовуватися лише у виняткових випадках. Але ті, хто у подальшому намагатиметься заважати роботі депутатського корпусу повинні розуміти, що та мета, яку вони перед собою ставлять – прийняття рішень під тиском – не буде досягнута. У таких випадках ми будемо переходити до персонального голосування», - сказала очільник депутатського корпусу.

За її словами, в Україні вже діє законодавство щодо поіменного голосування: «сьогодні у тих радах, де немає електронної системи підрахунку голосів, саме бюлетенями, які затверджені лічильною комісією, повинно проходити голосування».

Згідно зі змінами у статті 56 Регламенту обласної ради щодо процедури відкритого голосування, окрім за допомогою електронної системи підрахунку голосів та шляхом підняття руки, додається голосування особистим підписом депутата з кожного питання порядку денного на окремих аркушах, які пропечатані та в яких зазначено три графи «за», «проти», «утримався».

У випадках голосування шляхом підняття руки або особистим підписом, за рішенням обласної ради, з числа депутатів обирається постійно діюча лічильна комісія, яка веде підрахунок голосів з кожного питання.

Як повідомляв Житомир.info, голова рекламентної комісії Сидір Кізін вважає такі зміни Регламенту узурпацією влади та порушення принципів гласності й публічності, представники фракцій ВО «Свобода», Радикальної партії Олега Ляшка та об’єднанням «Самопоміч» висловились проти цього і, якщо депутати не змінять своє рішення, будуть звертатись до суду, щоб його було скасовано.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі