Влада

У Житомирській області водолази обстежили дно річки Хомора та виявили залишки отруйного мулу

9 August 2016, 10:06

Чергове виїзне засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на річках Хомора та Случ відбулося 5 серпня, у Першотравенську Баранівського району Житомирської області.

Про це пише сайт Житомирської ОДА.

«До Першотравенська запросили двох водолазів Новоград-Волинської міської комунальної рятувальної станції на воді. Вони обстежили стан Хомори у напрямку від Першотравенської греблі до кордону з Хмельницькою областю, щоб сформувати карту робіт і в подальшому, на її основі, забезпечити очистку дна від шкідливих залишків. Перше ж занурення водолазів принесло приємний результат: прозорість води стала у рази вищою, мулові відкладення сягали у центрі річки 5-10 см, а біля берега – 20-30 см при зануренні водолазів до 3,5 м. Був присутній природній запах мулу при збовтуванні води. Безпосередньо біля шлюзу вся поверхня води тепер покрита ряскою, а при підйомі вище, проти течії річки – ряска здебільшого у прибережній смузі. Тож фахівці висловили припущення, що на покращення стану водойми, окрім інших факторів, значно вплинув і цей природний чинник. Відомо ж, що ряска має властивість очищувати та покращувати стан води. І хоч річка ще не зазнала штучних відновлювальних впливів, працює її біологічний відновлювальний механізм. Дещо темнішою ставала вода у напрямку приближення до кордону з Хмельницькою областю. На водоймі у районі Марківки уже розвиваються мальки риби», – йдеться у повідомленні.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Вадим Войцешук зазначив:

«За результатами обстеження залишки отруйного мулу наявні певними острівцями. Надзвичайно багато стало ряски. Вона корисна для води, так як дозволяє утримувати низьку температуру і стає очищувачем річки. З метою збільшення частки кисню у воді пропонується на річці створити так звані штучні пороги чи міні-водоспади, які б могли насичувати воду киснем».

Надалі заплановано консультацію з фахівцями Київського інституту гідробіології.

Як повідомляв Житомир.info, в середині липня працівники Державної екологічної інспекції у Житомирській областіобстежили р. Случ та її притоку р. Хомора у Житомирській області та відібрали 13 проб поверхневих вод. За результатами встановлено, що вода в річці Случ у нормальному стані.

Фото з сайту Житомирської ОДА

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі