Влада

Вищий адмінсуд підтримав прокуратуру: 95 га лісу Житомирська облрада передала підприємству Фірташа незаконно

5 October 2016, 14:10

Прокуратура Житомирщини довела у Вищому адміністративному суді України незаконність вилучення 95 га лісу з метою подальшого видобутку титанової руди.

Про це 5 жовтня повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Позицію прокуратури Житомирської області щодо визнання протиправним та скасування рішення Житомирської обласної ради про вилучення лісових насаджень площею 95 га з комунальної власності для передачі приватному підприємству підтримано Вищим адміністративним судом  України. Ухвалою Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу Житомирської обласної ради не задоволено, натомість залишено в силі постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду про задоволення позову прокуратури», - йдеться у повідомленні.

Прокуратура нагадує, що Житомирською обласною радою у травні 2015 року прийнято протиправне рішення «Про зменшення земельних ділянок», а саме: вилучення земель лісогосподарського призначення загальною площею 95 га із подальшою зміною їх цільового призначення та використання для видобування титанових руд у Володарськ-Волинському районі за рахунок земель комунальної власності.

«Зокрема, в порушення вимог земельного та природоохоронного законодавства, з постійного користування вилучалася значна площа лісу з подальшою передачею для видобування ільменітових руд (оксид титану) товариству з обмеженою відповідальністю, яке, за інформацією ЗМІ, входить до складу компаній Group DF та контролюється відомим бізнесменом (Дмитром Фірташем – ред.). Прокуратурою області в інтересах держави рішення обласної ради оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду, який своєю постановою скасував протиправне рішення. Однак, обласною радою подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, яку вищою інстанцією суду не задоволено», - інформує обласна прокуратура та підкреслює, що її послідовна позиція попередила незаконне вилучення та передачу 95 га багаторічних лісових насаджень суб’єкту господарювання.

Як повідомляв Житомир.info, в липні цього року у Коростенському районі Житомирської області засідала робоча група з вивчення питання надання землі комунальної власності для видобування корисних копалин товариством «Валки-Ільменіт», яке також входить до складу компаній Group DF.

 

Скрін з сайту Group DF

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі