Влада

За рік після об’єднання бюджет Новоборівської громади у Житомирській області збільшився в 6 разів

21 жовтня 2016, 18:06

Новоборівська об’єднана територіальна громада Хорошівського району – переможець конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування – 2015», входить до трійки ОТГ України, які беруть участь у проекті DESPRO з розробки стратегічного плану розвитку громади. За рік після об’єднання громада залучила 11 млн грн з державного бюджету, а власний бюджет громади зріс майже у 6 разів.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

Як розповів журналістам у рамках прес-туру «Децентралізація в дії» голова громади Григорій Рудюк, процес об’єднання, співпраця між громадами сіл у нинішній Новоборівській селищній ОТГ Хорошівського району розпочався ще задовго до початку впровадження реформи.

«Три роки тому на добровільних засадах із залученням коштів місцевих бюджетів Хорошівського району було утворено місцеву пожежну охорону. Проект «Співробітництво громад в організації місцевої пожежної охорони смт Нова Борова» у минулому році виборов перше місце за напрямком «Енергозбереження та енергоефективність» у щорічному конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування». У рамках його реалізації повністю оновлено занедбане приміщення пожежної охорони в селищі, придбано сучасне обладнання та автотехніку. Саме з такого досягнення почалося об’єднання населених пунктів у Новоборівську ОТГ. Громада об’єднує 18 населених пунктів та має населення близько 10 тисяч», – йдеться у повідомленні.

Зведений бюджет 2015 року (до об’єднання) громади становив близько 3,5-4 млн грн. На сьогоднішній день на стадії формування затверджений бюджет – 23,5 млн грн. Крім того, з державного бюджету та ДФРР громада змогла залучити ще 11 млн грн.

Цього року громада отримала 4 млн 677,5 тис. грн державної субвенції. Ці кошти були спрямовані для:

  • будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям у селищі Нова Борова;
  • реконструкції Новоборівської гімназії (+6,2 млн грн з ДФРР;)
  • реконструкції котельні Кропивнянської ЗОШ I-III ступенів;
  • розроблення містобудівної документації;
  • придбання сміттєзбирального автомобіля;
  • капітального ремонту доріг по вул. Незалежності в смт Нова Борова та ін.

За словами Григорія Рудюка, вже сьогодні потрібно думати про майбутнє. Тому громада бере участь у різноманітних міжнародних проектах, навчає своїх представників навіть за кордоном, аби вони були сповнені новими ідеями та націлені на результат.

Голова ОТГ наголосив: «Ми одні з перших в Україні розпочали розробку стратегічного плану розвитку об’єднаної громади. У цьому нам допомагає швейцарсько-український проект DESPRO. Вони відібрали три громади в Україні, серед яких і Новоборівська ОТГ». Якщо громада матиме таку стратегію, у неї буде можливість залучити донорські кошти на розвиток ОТГ.

Проекти, які реалізовуються у громаді, дозволяють її жителям вже сьогодні відчути результати децентралізації, адже всі вони направлені для покращення життя людей. Це і реконструкції навчальних закладів, соціальних об’єктів, ремонт доріг, нові котельні, європейський спортивний майданчик тощо.

Так, наприклад, у 2015 році було реконструйовано та відкрито Центр розвитку дитини «Казка» в смт Нова Борова. Вартість реконструкції склала 1,5 млн грн за кошти ДФРР та місцевого бюджету. Тут було проведено утеплення фундаменту, замінено усі вікна та двері на енергозберігаючі, утеплено зовнішні стіни, влаштовано систему водовідводу з покрівлі будівлі, проведено термосанацію.

Всі ці заходи дозволять у майбутньому громаді економити кошти на енергоносії на 30%.

«Ми сподіваємося, що наша робота принесе результати – люди будуть бачити покращення та залишатися на своїй землі, створювати сім’ї і народжувати дітей. Це буле найкращим показником розвитку», – зазначив Григорій Рудюк.

Як повідомляв Житомир.info, найменша об’єднана територіальна громада – Високівська сільська ОТГ – змогла утеплити соцоб’єкти та відремонтувати дороги.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі