Економіка

На оцінку землі у 128 населених пунктах Житомирської області витратили 1,2 млн грн

7 November 2016, 13:58

З початку 2016 року землевпорядники Житомирщини оновили нормативну грошову оцінку земель у 128 населених пунктах регіону, на що використали 1 млн 209 тис. гривень.

Про це 7 листопада Житомир.info повідомив сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю головного управління Держгеокадастру в Житомирській області.

Загальна площа охопленої території становить 21,075 тисячі гектара. Фінансування робіт відбувається за рахунок коштів місцевих бюджетів, в тому числі, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, - інформує сектор взаємодії зі ЗМІ.

«За результатами проведення оцінки земель населеного пункту складається технічна документація, яка затверджується місцевою радою. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляють як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель», - йдеться у повідомленні.

До кінця поточного року та протягом І півріччя 2017 року землевпорядники області планують провести роботи з нормативної грошової оцінки земель ще у 188 населених пунктах. Всього у Житомирській області нараховується 1668 населених пунктів загальною площею 312,8 тис. га. Первинна нормативна грошова оцінка земель проведена на території усіх поселень, - розповідають у Держгеокадастрі.

Довідка ГУ Держгеокадастру:

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні й даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці жовтня тоді ще т. в. о. губернатора Житомирської області Ігор Гундич розпорядився переглянути розмір орендної плати за землю, а також забезпечити своєчасне поновлення нормативної грошової оцінки земель. Нещодавно повідомлялося, що Держгеокадастр в Житомирській області заробив на витягах про земельні ділянки 1,6 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі