Інтерв'ю

Перевірка житомирського КП «Зеленбуд»: невидимі дерева, сумнівні виплати та «ненажерливі» газонокосарки

8 November 2016, 10:19

Перевірка діяльності КП «Зеленбуд» з 1 січня 2014 року по 31 липня 2016 року виявила значні порушення, в тому числі – приписки обсягів виконаних робіт, списання пального, отримання коштів головним бухгалтером за допомогою корпоративної картки, висадження «невидимих» дерев та багато іншого – про це Житомир.info розповів мер Житомира Сергій Сухомлин.

- Приклади порушень, які були виявлені в «Зеленбуді»: бухгалтер завела корпоративну карту, на яку просто перекидалися гроші, які призначалися начебто для відряджень, а ці гроші просто знімалися в банкоматі торгового центру. І таких сум було перераховано за короткий період близько 100 тисяч гривень на цю картку.

- За який період, що це за гроші?

- За кілька місяців, це кошти підприємства, в основному це були бюджетні гроші. Інша картка, яку виявили – на неї перекидалися гроші, призначені на соціальні виплати: лікарняні тощо. Це близько 75 тисяч гривень, які також бухгалтером перекидалися на картку і потім знімалися в банкоматах міста.

- А потім їх ділили між керівниками підприємства?

- Я не можу зараз це стверджувати, ми не правоохоронні органи, щоб встановлювати це.

- Схоже на розкрадання в особливо великих розмірах?

- Для цього підприємства це не особливо великі розміри, тому що там є набагато більш цікаві порушення. Це як приклад того, що люди взагалі не бояться. Комунальне підприємство – такий заповідник, куди ніхто ніколи не залазив, і це почуття безкарності породжує ось такі просто «одноходові» тупі схеми. Лише по двом вантажним автомобілям, які ми відслідкували, взяли шляхові листи: перевищення списання пального було на 320 тисяч гривень, лише по двом автомобілям.

- Тобто, ви взяли середні витрати бензину і помножили на пройдені кілометри?

- Так. Причому, оскільки на них не стояли GPS-трекери, ми брали найвіддаленіші точки по вказаним адресам, наприклад – вулиця Покровська, ми брали найвіддаленішу точку, але навіть виходячи з цих розрахунків, бензину лише на дві машини було списано на 320 тисяч гривень більше, ніж по розрахункам. Більш показовий приклад – газонокосарка, яка стриже траву в скверах: норми списання на газонокосарку, навіть якщо брати максимальні норми, завищені… в 22 рази. Тобто газонокосарка за годину споживала…

- Як Range Rover?

- Ні, Range Rover споживає при міському циклі близько 25-28 літрів, а наша газонокосарка споживала 800-900 літрів пального за годину. Я ж кажу – прості «одноходові» схеми. Не кажучи вже про інше… Норми завищення виконання робіт виходячи з розрахунку робочого часу – на 5,5 мільйона гривень. Актів про виконані роботи підписано більше, ніж цих робіт було проведено.

- Хто оплачував ці роботи?

- Бюджет міста. Наступний момент – висадка дерев. Та кількість дерев, яку висаджував «Зеленбуд» за ці роки, 2014 рік, 2015 рік, цей рік – це тисячі дерев.

- То в нас вже не місто, а ліс…

- Так, у нас «ліс». Візьмемо лише один акт виконаних робіт по вулиці Андріївській, біля міського сміттєзвалища: по актам виконаних робіт у нас сформована захисна смуга з висаджених дерев, 650 дерев по актам висаджено біля звалища в 2014 році. По факту ні одного дерева ми там не знайшли. На питання «куди ділись?» відповіли просто: мабуть люди покрали ці саджанці. Тоді в мене було запитання – а які такі цінні дерева ми там висадили? Виявилось, висадили саджанці тополі. Це дуже «рідкісна» порода дерева, яка дуже «потрібна» на присадибних ділянках.

- Куди далі йдуть результати цієї перевірки?

- Сьогодні (7 листопада) у нас була зустріч на рівні голови облдержадміністрації, ранкова нарада, були присутні керівники правоохоронних органів. Я передав ці документи в прокуратуру і попросив, щоб правоохоронні органи максимально швидко і ефективно розслідували ці факти, результати цієї перевірки.

- Директор КП «Зеленбуд» Валерій Дев’ятко нещодавно пішов на пенсію, ви підписали розпорядження, всі претензії будуть до нього чи це вже порушення нового керівника?

- Ні, новий директор якраз активно допомагав проведенню аудиту, тому що йому з самого початку важливо було прийти на підприємство і позначити якусь відправну точку початку його роботи. Це ні в якому разі не стосується нового керівника підприємства.

- А заступники директора, які там були, є й зараз?

- Це ж можна все дуже просто перевірити – акти виконаних робіт, які підписували і директор, і заступники, там всі. Там абсолютно різні люди підписували ці акти виконаних робіт і списання матеріалів.

- Кажуть, що заступником директора КП «Зеленбуд» нещодавно призначили депутата міської ради від Радикальної партії Максима Манухіна, але він на цій посаді довго не затримався.

- Ну, було бажання попрацювати, у нього було правильне бачення по озелененню міста, він готовий був витратити свої зусилля на цю роботу. Але було партійне рішення (РПЛ), що депутати не повинні працювати в комунальних підприємствах, тому він виконав рішення партії і звільнився.

- Скільки він там пропрацював?

- Кілька місяців, приблизно два місяці.

Нагадаємо, з 5 серпня цього року за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію звільнений з посади директора комунального підприємства «Зеленбуд» Дев’ятко Валерій Федорович, з 8 серпня за поданням заступника мера Олександра Фещенка на посаду директора цього КП призначений Олександр Шевчук, контракт з ним укладений на рік.

Тамара Коваль, редактор Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі