Влада

У Житомирській області 17 комунальних газет будуть реформовані на першому етапі. Список

23 листопада 2016, 13:49

23 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив Перелік друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі, згідно із законом «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ».

Про це повідомляє сайт «Детектор медіа».

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко розповів виданню, що до підготовленого його відомством переліку увійшло 244 редакції з усіх областей України.

«Найактивніше підтримують реформування редакції Житомирської області – 17, Вінницької – 16, Запорізької – 15, Рівненської – 14. Менш активні в Закарпатті, де до першого етапу долучилась тільки одна редакція, в Донецькій – 2, в Київській та Чернівецькій областях по 5 видань», – уточнив Наливайко.

Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» встановлено, що реформування редакцій буде проведено у два етапи. На першому етапі (протягом 2016 року) реформуються ті ЗМІ, які подали відповідні клопотання. На другому етапі протягом двох наступних років (2017-2018) будуть реформовані всі інші друковані ЗМІ.

Згідно із законом органи влади і місцевого самоврядування виходять зі складу засновників чи співзасновників друкованих ЗМІ.

«Відтак чиновники будуть позбавлені можливості впливати на редакційну політику, користуватись, так званим телефонним правом. Це ще один крок до незалежності ЗМІ і зміцнення свободи слова в країні», – наголосив Олег Наливайко.

За його даними, більшість редакцій позитивно сприймають ідею самоврядування і відповідальності за свої газети, вони зважують свої сили й економічно готові до майбутнього самостійного життя.

«Детектор медіа» нагадує, що закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» набув чинності з 1 січня 2016 року. У квітні Держкомтелерадіо оприлюднив порядок формування переліку друкованих ЗМІ, що здійснюватимуть реформування. Наприкінці вересня Держкомтелерадіо погодив з усіма зацікавленими відомствами проект Переліку друкованих ЗМІ та редакцій, реформування яких здійснюватиметься на першому етапі, і направив документ на затвердження Кабінету Міністрів. До переліку увійшли 244 видання.

Як повідомляв Житомир.info, у відповіді на петицію щодо припинення фінансування житомирської комунальної газети «Місто» секретар міської ради Наталія Чиж повідомила, що реформування цього видання буде здійснюватися на другому етапі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі