Влада

Громадські організації Житомирської області мають відкоригувати статути, щоб не втратити статус неприбуткових, - юстиція

24 листопада 2016, 10:53

Якщо до 1 січня 2017 року неприбуткові організації не приведуть свої установчі документи у відповідність з нормами Податкового кодексу України, то після цієї дати вони виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій й змушені будуть сплачувати податки.

Про це 24 листопада Житомир.info повідомила головний спеціаліст зв'язків з громадськістю головного територіального управління юстиції у Житомирській області Алла Близнюк.

«Ще у  2015 році було внесено певні зміни в податкове законодавство, а тому громадським об'єднанням потрібно привести свої статути у відповідність з його вимогами, аби не втратити статусу неприбутковості. Згідно з Податковим кодексом України, неприбутковими є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідають таким вимогам:

-  утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи яких містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- установчі документи яких передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

Державна реєстрація змін в установчих документах може проводитися за заявою заявника, поданою як безпосередньо до Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, так і шляхом звернення до центрів надання адміністративних послуг та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги», - йдеться у повідомленні управління юстиції.

Як повідомляв Житомир.info, переважна більшість громадських організацій, зареєстрованих у Житомирі та області, існує лише на папері. З числа функціонуючих левова частка активізує свою діяльність у період виборчих кампаній. 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі