Влада

Заступник мера Житомира відповів на петицію щодо заборони промислового вилову риби на річках Тетерів, Гуйва, Гнилоп’ять

24 листопада 2016, 13:55

Питання експлуатації водних об’єктів, а саме: р. Гуйва і р. Гнилоп’ять до повноважень Житомирської міської ради не належить.

Про це йдеться у відповіді заступника Житомирського міського голови Олександра Фещенка на петицію щодо заборони промислового вилову риби на річках Тетерів, Гуйва, Гнилоп’ять.

На сайті електронних петицій Житомирської мерії є звернення, яке було стовідсотково підтримано і набрало більше 250 голосів.

Петиція Ярослава Володимировича Кондратюка була опублікована на сайті Житомирської міськради 15 вересня 2016 року, і ввечері 10 листопада отримала необхідну кількість голосів.

«Просимо всіх небайдужих, хто любить природу, а саме рибну ловлю! Прошу всіх жителів міста Житомира та його району підтримати дану петицію тому, що великої риби ніколи ніхто не зловить в тому числі і Ваші діти», - йдеться у тексті петиції.

«Електронну петицію стосовно заборони промислового вилову риби на річках Тетерів, Гуйва, Гнилоп’ять розглянуто. Звертаємо Вашу увагу, що повноваження Житомирської міської ради розповсюджуються на об’єкти, які знаходяться в адміністративних межах м. Житомира. Разом з тим інформуємо, що питання промислового вилову риби знаходиться в компетенції Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області, яке підпорядковане Державному агентству з рибного господарства України.

За результатами звернень громадян та інформації висвітленої в засобах масової інформації, Житомирською місцевою прокуратурою було виявлено ряд порушень вимог діючого законодавства з приводу незаконної експлуатації водосховища «Житомирське» в басейні р. Тетерів в межах м. Житомира Житомирського району та вилучення водних біоресурсів (вилов риби) у значних обсягах. В зв’язку з погодженням управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області режиму рибогосподарської експлуатації водосховища «Житомирське», направлено позов до Житомирського окружного адміністративного суду. Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04.10.2016 року позов місцевої прокуратури задоволено.

На даний час в інтересах громадськості, місцевою прокуратурою направлено чергову позовну заяву до Житомирського окружного адміністративного суду, уже стосовно визнання незаконним погодження експлуатації водосховища «Відсічне», розташованого на р. Тетерів в районі сіл Тетерівка-Корчак-Перлявка Житомирського району Житомирської області.

На підставі викладеного вище повідомляємо, що контроль за вирішенням даного питання залишається за Житомирською місцевою прокуратурою. Питання експлуатації водних об’єктів, а саме: р. Гуйва і р. Гнилоп’ять до повноважень Житомирської міської ради не належить», - йдеться у відповіді на петицію.

Як повідомляв Житомир.info, з 5 листопада 2016 року до початку весняної заборони 2017 року забороняється будь-яке рибальство на зимувальних ямах водних об’єктів Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі