Влада

Висота снігового покриву – до 18 см, озимі від морозів не постраждають, - начальник агроуправління Житомирської ОДА

11 січня 2017, 11:20

Сільськогосподарські культури Житомирщини не постраждають від низьких температур.

Про це повідомляє сайт облдержадміністрації з посиланням на інформацію управління агропромислового розвитку.

Спеціалістами управління агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно із науковцями Інституту сільського господарства Полісся НААН України та співробітниками Житомирського обласного центру з гідрометеорології постійно проводиться моніторинг стану перезимівлі озимих культур в господарствах області з метою організації належного догляду за посівами і здійснення визначених організаційно-технічних заходів у період відновлення їх весняної вегетації.

«Висота снігового покриву в наших районах від 7 до 18 см, що  дозволяє зробити прогноз – сільськогосподарські культури не постраждають від низьких температур», – зазначив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Руслан Кирилюк.

На сьогодні за результатами проведених обстежень в доброму стані посіви озимих зернових культур знаходяться на площі 64,1 га (42%),в задовільному – 71 тис. га (47%), в слабкому та зрідженому лише на площі 16, 5 тис. га (11%).

Довідково: В усіх категоріях господарств області посіяно озимих на зерно 155,9 тис. га (112% до прогнозу), що на 17,4 тис. га більше ніж минулого року; озиму пшеницю посіяно на площі – 113,9 тис. га, що на 3,6 га більше; озиме жито – 31,9 тис. га, що на 9,7 тис. га більше; озимий ячмінь – 10,1 тис. га, що на 4,1 тис. га більше; озимий ріпак посіяно – 19,7 тис. га, що на 200 га більше до показника минулого року.

Як повідомляв Житомир.info, 9 січня міська рада інформувала, що за останні дві доби у Житомирі випало 2/3 місячної норми опадів, висота снігового покрову становила близько 20 сантиметрів.

Житомир.info

Матеріали по темі