Влада

Посади заступників мера та секретаря міської ради мають підвищені корупційні ризики, - НАЗК

7 липня 2017, 17:10

На черговому засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції було прийнято рішення про затвердження Переліку посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, та Переліку посад з підвищеним корупційним ризиком.

Про це 7 липня повідомляє сайт НАЗК.

«Рішенням НАЗК Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків від 17 червня 2016 року № 2 скасовано. Наразі є два окремих переліки: з високим корупційним ризиком для здійснення окремих цілей, визначених статтею 50 (щодо повної перевірки декларацій), та підвищеним корупційним ризиком для здійснення окремих цілей, визначених статтею 56 (щодо проведення спеціальної перевірки) ЗУ «Про запобігання корупції», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час формування переліків було застосовано такі критерії:

виключення дублювання з посадами, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища;

наявність організаційних, розпорядчих або контрольних повноважень;

можливість прийняття управлінських рішень;

реалізація контрольно-наглядових функцій.

«Проект рішення погодили без зауважень Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Фонд державного майна України. Також Громадська рада при Національному агентстві провела експертизу зазначеного проекту рішення та надано відповідний висновок щодо рекомендації прийняття його на засіданні Національного агентства. Рішення про затвердження Переліків Департамент організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК направив на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України», - інформує НАЗК.

Посади в органах місцевого самоврядування з високим рівнем корупційних ризиків:перших заступників, заступників міських голів міст обласного та районного значення, заступників селищних, сільських голів; заступників голів районних, районних в містах рад; секретарів міських, селищних, сільських рад; керуючих справами виконавчих комітетів міських рад; голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі).

Як повідомляв Житомир.info, 7 липня регламентний комітет Верховної Ради дозволив притягнути до відповідальності та арештувати житомирського нардепа Борислава Розенблата, якого звинувачують у зловживанні впливом та отриманні хабара.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі