Місто

Сквер Олега Ольжича в Житомирі буде готовий до річниці народження поета, - Шевчук (уточнено)

11 липня 2017, 11:03

По периметру майбутнього скверу імені Олега Ольжича в Житомирі зняли будівельний паркан, і перехожі змогли побачити, як проходить реконструкція скверу.

Будівельників на майданчику небагато, територія скверу поділена на кілька зон, найактивніше 11 липня проводилися роботи з боку вулиці Короленка. Нашому кореспонденту показали місце, де має розміщуватися пам’ятник українському поету, політичному діячу та археологу Олегу Ольжичу – круг діаметром близько 4 метрів.

Реконструюють також і прилеглі тротуари: уздовж вулиці Перемоги частково поклали бруківку, а зупинку громадського транспорту тимчасово перенесли.

Зі слів працівника Богунської райради, який оглядав місце будівництва, сквер навряд чи відкриють до 110-річчя від дня народження письменника, яке відзначатимуть 21 липня 2017 року, оскільки, зі слів чиновника, пам’ятник ще не готовий, а «якщо немає пам’ятника, то немає сенсу відривати сквер».

Заступник начальника управління комунального господарства Житомирської міської ради Віталій Шевчук розповів Житомир.info, що роботи тривають і в планах управління – здати об’єкт вчасно, до річниці народження Олега Ольжича.  

«Роботи тривають, люди працюють зранку і до вечора. Плани не мінялися, до річниці роботи плануємо виконати. Будівельники зняли паркан, кладуть тротуарну плитку. Про пам’ятник нічого не можу сказати, тому що кошти виділяв департамент архітектури і землекористування. На управлінні комунального господарства - лише благоустрій», - сказав Віталій Шевчук.

Трохи згодом Віталій Шевчук уточнив, що роботи будуть зроблені не до річниці з дня народження Олега Ольжича 21 липня, а до Дня незалежності 24 серпня. 

Нагадаємо, переможцем тендеру на проведення благоустрою території на розі вулиць Перемоги і Ольжича із розміщенням пам'ятника Олегу Ольжичу стала житомирська фірма «Скефалд», яка ремонтувала будинок після вибуху на колишній вулиці Щорса. Підрядник зобов’язався розібрати бетонне покриття та східці, демонтувати фундаменти й парапет, виконати земляні роботи, встановити сходи, турнікети, огорожу, 8 лавочок та 7 урн, а також підготувати місце для пам’ятника.

Як повідомляв Житомир.info, в 2014 році у Житомирі визначили кращу скульптурну пропозицію пам’ятника Олегу Ольжичу – перемогла робота скульптора Василя Фещенка. У 2016-му тодішній головний архітектор Житомира Євгенія Черкасова розповідала, що робота скульптора над виготовленням пам’ятника триває. 13 жовтня 2016 року Житомирська міська рада виділила майже 3 мільйони на пам’ятник Ольжичу та благоустрій території біля нього. Наприкінці жовтня 2016 року в Житомирі розпочалися роботи з ремонту скверу на місці демонтованого пам’ятника червоному командирові Олександру Пархоменку. Попередньо, за сприятливих погодних умов, завершити роботи з реконструкції цього свекру планували до 31 грудня 2016 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТЕСТ 
Матеріали по темі