Політика

У суді прокурори САП та адвокати сперечаються, чи може Розенблат сплатити 10 млн грн застави

18 July 2017, 16:42

Захисники народного депутата наполягають, що застава у 10 мільйонів гривень є непомірною для Борислава Розенблата.

Про це говорили під час засідання 18 липня у Соломянському райсуді Києва, де обирається запобіжний захід народному депутату Бориславу Розенблату, обраному по мажоритарному округу №62 (м.Житомир).

«Застава визначається в розмірі, якій співмірний загальному розміру отриманої неправомірної вигоди. Застава у розмірі 10 мільйонів 2 тисячі 60 гривень є завідомо непомірна для Розенблата. Захист вважає, що підстави для обрання запобіжного заходу у вигляді застави відсутні», - зауважував один з адвокатів народного депутата.

Прокурори САП у матеріалах справи надали відомості про доходи осіб, пов’язаних з Бориславом Розенблатом, як доказ наявності коштів на сплату визначеного розміру застави.

«Немає сенсу обирати для Розенблата запобіжний захід у 500 тисяч гривень, для нього це «пилюка». Тому ми й обґрунтовуємо 10 мільйонів двома обставинами: перше – розмір отриманої неправомірної вигоди і друге – наявність майнового стану, можливість сплатили. Але адвокат тут вказував, що немає можливості у Розенблата сплатити ці кошти. Вважаю, що навіть те, що він в декларації показував, готівкові кошти – 1 мільйон 700 тисяч доларів, дає можливість сплатити», - заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, перед початком судового засідання на запитання про гнаявність коштів для внесення застави у 10 млн грн Розенблат відповів, що все записане в його декларації. В електронній декларації нардепа за 2016 рік зазначено, що його доходи за рік становили 953 тис. 470 грн, він задекларував 1 млн 720 тис. доларів готівки та три банківські вклади: 8 тис. 218 євро в німецькому банку Sparkasse Dortmund; 54 тис. 479 доларів в Держощадбанку; 124 тис. 725 грн – в ПАТ «ПриватБанк».

Судове засідання триває вже більше шести годин.

Як повідомляв Житомир.info, 7 липня регламентний комітет Верховної Ради підтримав зняття недоторканності та притягнення до відповідальності народного депутата від Житомира Борислава Розенблата. Під час засідання Розенблат назвав продемонстроване правоохоронцями оперативне відео «художнім фільмом». Верховна Рада 11 липня надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Борислава Розенблата, але не підтримала подання про надання згоди на затримання та арешт. Генеральний прокурор Юрій Луценко 13 липня в офіційному порядку вручив підозри і роз’яснив права народним депутатам України Максиму Полякову та Бориславу Розенблату.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі