Місто

Біля будинку правосуддя відкрили дошку пам’яті житомирянину, який 27 років відсидів в радянських таборах

16 вересня 2017, 14:48

16 вересня в Житомирі на вулиці Кафедральній, через дорогу від Будинку правосуддя, урочисто відкрили дошку пам’яті українському громадському та політичному діячеві, дисиденту, членові Української Гельсінської Спілки Сергію Олексійовичу Бабичу, який провів у радянських таборах більше 27 років.

У будинку на Кафедральній, 6 дисидент проживав з 1994 по 2016 роки.

На відкритті були присутні рідні та друзі Сергія Бабича, представники громадськості, краєзнавці, журналісти та священики. Освятив дошку керуючий Житомирською єпархією, єпископ Житомирський та Овруцький Паїсій.

Присутні ділилися спогадами про незламного, правдивого, глибоко ідейного житомирянина, на долю якого випало багато горя й поневірянь, але який не зламався духом і володів здоровими скептицизмом та самоіронією.

Нагадаємо, 16 серпня цього року виконавчий комітет міської ради затвердив ескіз меморіальної дошки Сергію Бабичу.

Повідомлялося, що «дошку буде виготовлено із сірого граніту, де букви вкриті полімерним матеріалом «під золото» або «бронзу». На дошці буде викарбовано напис: «У цьому будинку в 1994-2016 рр. жив Сергій Бабич професійний революціонер, полум’яний борець за волю українського народу».

Як повідомляв Житомир.info, Сергій Олексійович Бабич помер у Житомирі на День незалежності, 24 серпня 2016 року. Похований поруч із батьком, матір'ю, братами і сестрами у рідному селі Рогачів Баранівського району Житомирської області.

Фотозвіт події на своїй сторінці в соцмережі виклала житомирянка Анна Щастна:

Житомир.info

Матеріали по темі