Влада

Уряд схвалив законопроекти, які спрощують доступ до ресурсів ДФРР, - віце-премєр-міністр

21 грудня 2017, 08:45

Уряд схвалив розроблені Мінрегіоном законопроекти, мета яких – підвищити конкурентоспроможність регіонів, спростити процедури доступу до ресурсів ДФРР, прискорити та забезпечити стабільне фінансування проектів регіонального розвитку.

На переконання віце-прем’єр-міністра-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, проектів законів «Про внесення змін до Закону «Про засади державної регіональної політики» і «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку» мають схвалюватися у Верховній Раді одночасно – інформує прес-служба віце-прем’єра.

За словами віце-прем’єр-міністра, перший документ передбачає надання КМУ повноважень визначати пріоритети фінансування програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, а також пропорцій спрямування коштів Фонду. Також документ уточнює повноваження щодо забезпечення органами державної влади у регіонах конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку. На думку Зубка, реалізація законопроекту дозволить забезпечити стабільне та доступне фінансування проектів протягом терміну їх реалізації.

За словами урядовця, другий законопроект передбачає, що пріоритети фінансування відповідних програм і проектів визначаються Кабміном на термін до трьох років. Зубко наголосив, що кошти ДФРР використовуватимуться, зокрема, на фінансування проектів, спрямованих на зменшення міжрегіональних соціально-економічних диспропорцій.

«Документ передбачає, що розподіл додаткових 20% коштів ДФРР має поширюватися не лише на регіони, у яких показник валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу менше 75% середнього по Україні, а й на депресивні території інших регіонів», - підкреслив урядовець.

Він відзначив важливість передбаченої у проекті новації щодо гармонізації термінів проведення в регіонах конкурсного відбору та подання Мінрегіону відповідних пропозицій з бюджетним процесом. У проекті передбачено формування ДФРР у розмірі 10% податку на прибуток підприємств на спеціальному фонді державного бюджету.

«Це забезпечить стабільне та гарантоване формування ДФРР, дозволить зберігати невикористані до кінця року кошти для подальшого використання в наступному році», - зазначив він.

Як повідомляв Житомир.info, влада Житомира очікує на в наступному році отримати значні кошти з Державного фонду регіонального розвитку.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДФРР уряд 
Матеріали по темі