Економіка

Фірма зі США за $136 захищатиме інтереси України у справі за позовом власника Житомирської кондитерської фабрики

21 грудня 2017, 10:49

Міністерство юстиції України 27 листопада 2017 року повідомило про намір укласти угоду з міжнародною юридичною фірмою «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» (США) про юридичні послуги на $136.

Про це повідомляється у системі ProZorro, - повідомив 21 грудня сайт Наші гроші.

До кінця 2017 р., тобто, лише кілька днів, фірма представлятиме інтереси України у справі за позовом Ігоря Бойка до держави Україна. Сума позову перевищує $100 млн.

Довідка «Наших грошей». На 2018 рік потрібно буде укладати нову угоду, і її можна буде провести за переговорною процедурою «в того самого постачальника з метою уніфікації». Ціна тоді визначатиметься вже без конкурентних торгів в результаті перемовин між замовником і підрядником.

«Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» є однією з провідних світових фірм, раніше Міністерство фінансів залучало її для представництва України у справі щодо так званого «боргу Януковича».

«Спір пов’язаний із ситуацією навколо кондитерської фабрики у Житомирі, зокрема зі скасуванням у 2015 р. державної реєстрації ТДВ «Житомирська кондитерська фабрика», яке більше, ніж на 97% належало Ігорю Бойку. На думку позивача, Україна допустила незаконну експропріацію інвестицій без відшкодувань і компенсацій, не забезпечила повного і безумовного правового захисту інвестицій та допустила застосування дискримінаційних заходів, які перешкоджають розпорядженню інвестиціями. Цим самим вона нібито порушила вимоги Угоди між Кабміном України та Урядом Росії про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 р», - інформують Наші гроші.

Видання нагадує: Бойко заявляв про рейдерське захоплення цієї фабрики, організоване нардепом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським, бізнесменом Сергієм Тищенком, міністром юстиції Павлом Петренком, міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим за активної участі президента Петра Порошенка, внаслідок чого вона була виключена з ЄДР, а пізніше – захоплена силою. На початку грудня Бойка заарештували на два місяці з альтернативою застави у 49 млн грн за підозрою в рейдерському захопленні тієї ж фабрики у 2010 р.

Спершу американська фірма «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» пропонувала послуги за $18 364, що на 10% дешевше від очікуваної вартості закупівлі в 544 тис грн, або $20 213. Однак згодом знизила ціну ще у 135 разів. У її переговорах з Мінюстом також брала участь українська компанія Lexwell & Partners («Лексвел і Партнери») Андрія Колупаєва.

Нині остаточна ціна конкурента Shearman & Sterling LLP (США) становила $325, Allen & Overy LLP (Британія) – $3 933, а Foley Hoag AARPI (США) – $6 725.

Нагадаємо, 1 грудня 2017 року Печерський районний суд Києва заарештував власника житомирської кондитерської фабрики Ігоря Бойка на два місяці з альтернативою застави в 48,6 мільйоні гривень.

Як повідомляв Житомир.info, 8 листопада поліція обшукувала офіс та житло голови спостережної ради житомирської кондитерки, якого підозрюють у розтраті 400 млн грн. У серпні 2017 поліція завершила досудове розслідування щодо екс-голови правління житомирської кондитерської фабрики.

Житомир.info за матеріалами Наших грошей

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомирські ласощі ЖЛ рейдерське захоплення суд Бойко 
Матеріали по темі