Влада

В Україні сформовано 698 ОТГ, найбільше – у Дніпропетровській та Житомирській областях, - Геннадій Зубко

2 січня 2018, 15:43

Переваги децентралізації відчуває кожна громада, тому процес об’єднання громад триває і набирає обертів. В Україні сформовано 698 об’єднаних територіальних громад.

Про це на своїй сторінці у фейсбук написав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко – інформує прес-служба віце-прем’єра.

«Ми маємо 665 ОТГ, в яких вже відбулись перші вибори, ще 33 громади очікують рішення ЦВК щодо призначення перших виборів. У цих громадах проживає понад 6 млн українців, і понад 29% території країни охоплені ОТГ. Лідирують за темпами об’єднання громад Дніпропетровська та Житомирська області. Крім того, відносно 6 громад ОДА готують зверненнядо ЦВК стосовно проведення першихвиборів.А у 27 ОТГ розпочалась процедура приєднання», - наголошує Геннадій Зубко.

Він нагадав, що для удосконалення та спрощення процесів об’єднання територіальних громад Мінрегіон ініціював прийняття законодавчої необхідної бази, зокрема, у минулому 2017 році були прийняті 7 законів, які посилили ОТГ.

Як повідомляв Житомир.info, за інформацією віце-прем’єр-міністра, за три роки державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури зросла у 30 разів: в 2014 році вона становила всього 1,5 млрд грн, а у 2018 сягне 18,5 млрд грн.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОТГ Зубко децентралізація 
Матеріали по темі