Влада

У деяких ОТГ доходи на кожного жителя сягають 8 тисяч гривень, що у 1,5 рази вище, аніж у Києві, - Зубко

24 січня 2018, 14:45

Україна змінюється. Реформа децентралізації створює на рівні країни нову систему менеджменту. Таким чином залучаємо нову якість управлінських кадрів. Реформа подолала точку неповоротності. Громади отримали можливість управляти власним розвитком в інтересах своїх мешканців.

Про це наголосив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко у рамках підсумкової прес-конференції – інформує прес-служба віце-прем’єра.

За словами урядовця, децентралізація формує новий життєвий простір для 6 млн громадян, які об’єдналися у 704 ОТГ.

«В Україні з’явилось 704 нових активних лідерів, які розбудовують ландшафт зростання на управлінській мапі країни. Регіони-лідери за кількістю створених ОТГ є Дніпропетровська, Житомирська, Волинська, Тернопільська, Полтавська та Хмельницька області», — зауважив Зубко.

Він відзначив посилення інституційної спроможності ОТГ на законодавчому рівні, зокрема прийняття 7 базових законів.

«Фінансова децентралізація сприяла зростанню місцевих бюджетів до 192 млрд гривень, а кошторисів громад – до 9,3 млрд. Вперше місцеві бюджети склали 50% від державного бюджету. Важливо, що в ОТГ зростають доходи на кожного мешканця. У деяких громадах цей показник сягає 8 тисяч гривень, що у півтора рази вище, аніж у Києві і – удвічі, аніж у Дніпрі. Окрім того, державна фінансова підтримка громад у 2018-му зросла до 18,5 млрд гривень. Ці кошти – можливість змінити якість життя людей», — зауважив Зубко.

У партнерстві держави та громад протягом 2015-2017 років реалізовано 4898 інфраструктурних проектів. Це об’єкти дорожньої інфраструктури, дитячі садочки і школи, спортивні майданчики і об’єкти культури.

Геннадій Зубко відзначив, що децентралізація посилила реформу освіти. Маркерами нової якості освіти є 476 опорних школи, 152 з яких – в ОТГ.

«Прагнемо створити в Україні нову філософію навчання. Це – проект Нового освітнього простору, започаткованого спільно з МОН 2017 року. Маємо 115 проектів зі створення НОП. Найбільше – у Донецькій області (8), Тернопільській (5), Полтавській (4), Дніпропетровській (3)», — зазначив урядовець.

За його словами, в Україні вже створено 734 ЦНАП, (56 з яких – в ОТГ). Крім того, важливе завдання реформи – забезпечити безпеку громадян.

«Разом із ДСНС запроваджуємо нові підходи до створення мережі безпеки на рівні громад. Ідеться про створення Центрів безпеки громадян, до складу яких увійдуть пожежне депо, кабінет дільничного офіцера поліції, а за потреби — ФАП. У 2017 році лише із залученням коштів ДФРР та субвенції на розвиток ОТГ маємо 9 таких центрів», — зазначив Геннадій Зубко.

Як повідомляв Житомир.info, на початку 2018 року Геннадій Зубко говорив, що в Україні сформовано 698 ОТГ, найбільше – у Дніпропетровській та Житомирській областях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОТГ Зубко децентралізація 
Матеріали по темі