Влада

Власника 46 га землі в передмісті Житомира через суд змусили відшкодувати 2,5 млн грн через зміну цільового призначення

2 лютого 2018, 09:40

Житомирською місцевою прокуратурою забезпечено виконання рішення суду, яким зобов’язано жителя Київщини у примусовому порядку відшкодувати понад 2,5 млн грн втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених зміною цільового призначення сільськогосподарських угідь у Житомирському районі.

Про це 2 лютого Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«До бюджетів різного рівня у повному розмірі сплачено зазначені кошти, які громада може використати для розвитку інфраструктури населених пунктів чи інших нагальних потреб. Зокрема, на рахунок Оліївської сільради надійшло понад 1,5 млн грн, Житомирської райради - понад 375 тис грн і Житомирської облради – понад 635 тис грн», - йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, у червні 2009 року розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації затверджено проект із землеустрою щодо зміни цільового призначення 12 ділянок землі сільськогосподарського призначення площею понад 46 га, переданих у власність фізичній особі для ведення особистого селянського господарства на території Оліївської сільської ради Житомирського району. Відповідно до державних актів на право власності, змінено цільове призначення землі - для будівництва сервісного пункту для обслуговування населення та розміщення складів.

«У зв’язку з цим власник наділів зобов’язаний був у двомісячний термін сплатити втрати сільськогосподарського виробництва, пов’язані із вилученням сільгоспугідь на загальну суму понад 2,5 млн грн. Однак добровільно така сума не була відшкодована. За позовом Житомирського міжрайонного природоохоронного прокурора, заявленим в інтересах держави в особі органів місцевого самоврядування, рішенням суду зобов’язано особу сплатити зазначену суму коштів у повному обсязі, яке апеляційною інстанцією залишено без змін», - повідомляє прес-служба.

З метою примусового забезпечення виконання судового рішення Житомирський райсуд ще у 2012 та 2013 роках видав три виконавчі листи, які у подальшому скеровані для примусового виконання до органів державної виконавчої служби, - інформує прокуратура. Таким чином, до місцевих бюджетів фактично сплачено понад 2,5 млн грн, про що державним виконавцем винесено постанови про закінчення виконавчих проваджень.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 Держгеокадастр у Житомирській області нарахував більше 1 млн грн штрафів за самовільне зайняття землі та зняття родючого шару.

Житомир.info

Теги: штраф земля прокуратура цільове призначення  
Матеріали по темі