Суспільство

​Жителі Житомирської області можуть подати заяву на монетизацію субсидій до 1 листопада

4 жовтня 2018, 09:24

Жителі Житомирської області мають змогу подати заяву на монетизацію субсидії до 1 листопада 2018 року.

Про це 3 жовтня повідомила прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.

«Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів України постановою «Про внесення змін до до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Постановою передбачається подовження терміну подачі заяв на монетизацію зекономленої субсидії до 1 листопада цього року, якщо така заява не була подана до 1 вересня через незалежні від одержувача причини. А це в свою чергу допоможе громадянам реалізувати своє законне право на отримання виплат», - інформує ОДА.

Зазначеною постановою також врегульовується питання впливу заборгованості на рішення про перепризначення субсидій на наступний період. На сьогодні субсидія не призначається за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), поки така заборгованість не буде погашена або укладено договір про її реструктуризацію.

Оскільки багато громадян оскаржує у судовому порядку виставлену надавачем послуги суму заборгованості і тому відмовляється сплачувати відповідні кошти та укладати договір реструктуризації, згідно зі змінами, до винесення рішення суду по суті, розмір заборгованості, що оскаржується, не береться до уваги.

Нагадаємо, з початку 2018 року в Житомирській області за субсидією звернулися більше 260 тисяч домогосподарств, а середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство в Житомирській області за рік зменшився майже на 60%.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці листопада 2018 року більше 5800 житомирян отримали на банківські картки кошти за економне використання газу: близько 3140 осіб – по Богунському і 2680 – по Корольовському районам. Сума складала від 15 до 695 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: монетизація субсидія газ  
Матеріали по темі