Події

За два тижні жителі Житомирської області здали у поліцію снаряди часів Другої світової, «вогнепалку» та протипіхотну міну

18 жовтня 2018, 13:10

Жителі Житомирщини уже здали понад 180 одиниць зброї і більше 1250 боєприпасів. Серед зданих до поліцейських підрозділів небезпечних предметів – протипіхотна міна та півтора десятка снарядів часів Другої світової війни, нарізна вогнепальна зброя і набої до неї.

Про проміжні результати проведення у регіоні місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів і вибухівки розповів заступник начальника ГУНП у Житомирській області Артем Лисогор, – інформує прес-служба поліції.

Місячник добровільного роззброєння на Житомирщині, як і по всій Україні, триває уже понад 2 тижнів поспіль. Для громадян, які мають у володінні незареєстровані небезпечні предмети, – це гарна нагода позбавитися їх без будь-яких наслідків для себе.

«З початку проведення місячника до підрозділів поліції вже здано 139 мисливських гладкоствольних рушниць, 10 одиниць саморобних зразків тощо. Окрім того, маємо 14 одиниць зброї тих видів, які використовуються Збройними Силами України. Загалом здано 206 одиниць зброї та спецзасобів і понад 1250 боєприпасів, найбільше серед останніх армійських зразків», – повідомив заступник начальника ГУНП Житомирщини Артем Лисогор.

Значна частина від зданого – це старі речі, які нові власники знайшли на горищах сільських обійсть, у гаражах, або виявлені у лісах чи полях зразки часів Другої світової війни.

Поліцейські закликають громадян серйозно ставитися до питань власної безпеки, що багато в чому залежить від наявності у них зброї, боєприпасів і вибухівки. Також нагадують, що незаконне поводження з ними, за чинним кримінальним законодавством, карається позбавленням волі на термін від 3 до 7 років. Втім, уникнути відповідальності громадяни можуть упродовж місячника добровільного озброєння, принісши до органів внутрішніх справ незареєстровані небезпечні предмети.

«Тож, шановні громадяни, не ризикуйте власним здоров’ям і життям, зберігаючи заборонені трофеї. Разом з тим, не порушуйте Закон і не зволікайте з візитом до найближчого відділу чи відділення поліції, аби позбутися зброї і боєприпасів», – закликають у ГУНП.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2018 року в головному управлінні Національної поліції України у Житомирській області показали частину арсеналу, який громадяни здали у поліцію під час місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухівки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зброя обеззброєння  
Матеріали по темі