Здоров'я

У Житомирській області визначили 9 лікувальних закладів, які в умовах воєнного стану надаватимуть допомогу військовим

27 листопада 2018, 16:54

Міністерство охорони здоров’я України надає роз’яснення, як надаватиметься медична допомога в регіонах країни і куди за потреби можуть евакуювати військових, поліцейських та всіх захисників національної безпеки для отримання спеціалізованої і високоспеціалізованої медичної допомоги.

Про це 27 листопада повідомляє прес-служба МОЗ.

«Доступ цивільного населення до медзакладів та правила отримання медичної допомоги на час введення воєнного стану залишаються незмінними. Крім того, Міністерство охорони здоров’я України разом Міністерством оборони України ухвалили спільний наказ, щоби всі захисники українських кордонів і національної безпеки за потреби могли вчасно отримати необхідну медичну допомогу, зокрема в умовах воєнного стану. Ухвалення цього наказу - необхідний запобіжний крок, який прописує чіткий алгоритм взаємодії обох міністерств і гарантує своєчасне лікування захисників», - йдеться у повідомленні.

У кожній області створено перелік закладів охорони здоров’я, що за потреби готові надати необхідну вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу захисникам. Це міські, районні, обласні лікарні, госпіталі, диспансери, а також інститути різного профілю Національної академії медичних наук. У цих закладах військовослужбовці сил оборони зможуть пройти лікування і реабілітацію, а після отримання медичної допомоги військово-лікарську експертизу.

Перелік закладів затверджений наказом Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я України від 07 лютого 2018 року № 49/180. У Житомирській області до переліку потрапили дев’ять закладів.

«Зазначені заклади охорони здоров’я, як і раніше, надаватимуть медичну допомогу жителям області. Водночас створено резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси лікарських засобів, медичних виробів, донорської крові та її препаратів. Одночасно кожен заклад охорони здоров’я може прийняти щонайменше 10-15 військових. За потреби заклади охорони здоров’я будуть підсилені фахівцями необхідної кваліфікації, зокрема - з Національної академії медичних наук. Усі медики і фармацевти відповідних відділень закладів охорони здоров’я будуть захищені: відповідно до закону вони підлягають бронюванню», - інформує МОЗ.

Як повідомляв Житомир.info, 26 листопада о 21:32 год. Верховна Рада ухвалила проект закону про затвердження указу президента «Про введення воєнного стану в Україні», під час виступу у Верховній Раді Порошенко повідомив, що воєнний стан буде введений у декількох областях, лише у випадку наземної операції регулярних військ Росії за межами Операції Об’єднаних Сил і за межами незаконно анексованого Криму.

Житомир.info

Теги: МОЗ лікарня воєнний стан  
Матеріали по темі