Місто

Жителі кількох житомирських вулиць щодня лишаються без світла і тепла, в обленерго кажуть – замінюють опори

4 грудня 2018, 14:38

Без світла та без тепла у грудневі дні змушені обходитися мешканці 7-квартирного приватного будинку на вулиці Бориса Тена: зі скаргами на регулярні відключення електроенергії люди звернулися до редакції Житомир.info 3 грудня.

Житомирянка Марія каже, що, у зв’язку з ремонтними роботами, РЕМ ще з листопада систематично відключає електроенергію на їхній та сусідніх вулицях, не попереджаючи про це. А оскільки її квартира опалюється за допомогою електрокотла, до вечора температура повітря у помешканні падає до +13 °C. Для жінки це серйозна проблема, адже вона мама новонародженої дитини.

«Десь 5 листопада нам без попередження почали вимикати світло – з 9-ої години до 17-ої у нас світла не було. Вимикали так тиждень. Ми, звісно, телефонували щодня до Житомирського РЕМу і запитували, у чому причина та скільки це триватиме. Нам сказали, що виконуються ремонтні роботи, дата їх завершення – до 7 грудня. Ми й самі бачили, що на Бориса Тена встановлюють нові стовпи – проводяться нові лінії. Ми говорили, що у квартирах холодно, та й труби можуть перемерзнути. У відповідь почули, що вимикатимуть електроенергію, допоки усього не зроблять», – розповіла Марія.

Жінка зазначає, що протягом деякого періоду світло не вимикали, тож мешканці зраділи й вирішили, що проблему вичерпано. Однак 3 грудня будинки на Бориса Тена та на сусідніх вулицях знову знеструмили.

«Сьогодні світло знову вимкнули. І знову без попередження. Якби я хоча б знала, більше напалила б у хаті, щоб до вечора вистачило. Адже у мене дуже маленька дитина. Зателефонувала до РЕМу, кажуть, будуть вимикати і надалі. І на сайті зазначили, що роботи триватимуть до 17 грудня, хоча раніше повідомляли, що до 7-го», – нарікає житомирянка.

При цьому вона зазначає, що зовсім не проти ремонту, розуміючи, його необхідність.

«Це все потрібно. Ми розуміємо й не проти. Однак хай би вимикали хоча б з 9-ої до 14.00-15.00, коли на вулиці видно та квартира не встигає зовсім охолонути», – каже Марія.

За коментарем стосовно ситуації Житомир.info звернувся до ПАТ «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго». Виявилося, що такі незручності жителям кількох вулиць доведеться терпіти ще більше двох тижнів – до 21 грудня.

Нижче – письмова відповідь, надана прес-службою «Житомиробленерго» 4 грудня.

«Згідно плану капітального будівництва АТ «Житомиробленерго» на 2019 рік 18.10.2018 року з метою забезпечення якості на надійності електропостачання розпочато роботи по технічному переоснащенню повітряної лінії напургою 0,4 кВ від ТП-303, від якої отримують електропостачання споживачі на початках вулиць Б. Тена, Князів Острозьких, Гоголівської та Івана Мазепи. Дані роботи передбачають заміну опор, винесення приладів обліку на фасади будинків та заміну проводів на самоутримні ізольовані, що також сприятиме підвищенню рівня електробезпеки в місті, так як самоутримні ізольовані проводи мають значні переваги при експлуатації в порівнянні з оголеними проводами, що застосовуються для електропостачання. Збільшена їх стійкість та міцність на відміну від оголених проводів, які при обривах ставали надто небезпечними для оточуючих. Інформацію про виконання даних робіт розміщено на офіційному сайті Товариства у терміни, визначені чинним законодавством України.

Роботи виконуються виключно в робочі дні (з понеділка по п'ятницю) в період з 9-00 до 18-00. Завершення робіт заплановано до 21.12.2018 року».

Це ж повідомлення 4 грудня прес-служба «Житомиробленерго» опублікувала на своєму сайті.

Як повідомляв Житомир.info, на початку листопада 2018 року у Житомирі два комунальних медичних заклади (Обласний медичний центр здоров'я та спортивної медицини Житомирської обласної ради та Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики Житомирської обласної ради), а також інші підприємства, що орендують приміщення у будівлі на майдані Перемоги, 10-А (неподалік від прохідної колишнього заводу «Електровимірювач») добу були без електропостачання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: світло електроенергія  
Матеріали по темі