Влада

​Житомирський виконком більшістю голосів ухвалив підвищення тарифів на вивезення сміття

9 січня 2019, 11:26

Приватні підприємства «КВЖРЕП №8», директором якого є член міськвиконкому Світлана Півоварова, «ВЖРЕП №4», яким керує депутат Житомирської міської ради Володимир Тичина, а також КАТП 0628, де директор - депутат міськради Сергій Колесник, братимуть за вивезення побутових відходів більшу плату.

9 січня міськвиконком погодив усім трьом збільшення тарифів на 60-115%, чому передувало бурхливе обговорення цього питання.

«Тариф зростає на 66%, бо зросла зарплата, вартість палива, змінилися норми накопичення сміття. Крім того, у новий тариф вже закладений вивіз крупногабаритного сміття. Тариф для населення буде 16,17 грн, а було 8 грн. Тобто, вартість зросте на 100%, але хочу відмітити, що наші тарифи нижчі, ніж середні по Україні. Наприклад, у Малині вже давно 30 грн. Ми все одно відстаємо», - пояснив директор ПП «ВЖРЕП №4», депутат міської ради від Опозиційного блоку Володимир Тичина.

Члени виконкому уточнювали, де і за якою ціною купують пальне. Віра Гринишина зауважувала, що тарифи не обґрунтовані і їх піднімають, але гарантії немає, що зміниться якість послуг. На захист приватного ЖЕКу виступив член виконкому Руслан Годований.

«Якщо ми хочемо, щоб місто було чистим, щоб вчасно прибиралось, ми маємо підняти тариф. Я розумію, що під вибори усі ми не бажаємо піднімати будь-які тарифи, хочеться ж написати, що от я відстоював мінімальний тариф. Тому я пропоную не відкладати зараз з цим рішенням, усі служби погодили ці нові тарифи. Ми маємо дати можливість людям працювати, ремонтувати техніку, купувати нові контейнери – тому пропоную підтримати це рішення», - наголосив Руслан Годований.

Потім почалася словесна перепалка між житомирянином Віталієм Павлюком та Володимиром Тичиною, і на засіданні виконкому оголосили перерву.

Після перерви члени виконкому вирішили обговорити ще один проект рішення, який стосується підняття тарифів на вивезення сміття комунальним підприємством КАТП-0628, яке очолює депутат міськради від Опоблоку Сергій Колесник. Він також повідомив, що населення за новими тарифами платитиме 16 грн.

Член виконкому Світлана Півоварова, яка керує приватним ЖЕКом №8, звернула увагу, що тариф її підприємства не переглядався з 2016 року, і там ще закладена зарплата 1,3 тис. грн.

«Якщо ми залишимо тарифи на старому рівні, то я не знаю, де ми шукатимемо ще 2,5 тис, щоб платити людям хоча б мінімалку. Це будуть наші збитки», - наголошувала Півоварова.

Врешті, члени виконкому більшістю голосів ухвалили нові тарифи на вивезення сміття для двох приватних ЖЕКів та КАТП-0628. З 20 присутніх членів виконкому не підтримали підняття тарифів лише двоє – Віра Гринишина та Марія Бовсуновська. Всього у складі міськвиконкому 25 людей.

Подробиці дивіться у відеосюжеті.

Нагадаємо, в листопаді 2018 на сайті Житомирської міськради опублікували обґрунтування підвищення приватними ЖЕКами №№4 та 8 тарифів на вивезення сміття. Пізніше з’явилося повідомлення про намір підвищити тарифи комунальним АТП 0628.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2018 року виконком Житомира на 31% підвищив тариф на вивезення сміття для ПП «ВЖРЕП №4», яке належить депутату Житомирської міської ради Володимиру Тичині.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тариф сміття КАТП ВЖРЕП  
Матеріали по темі