Місто

Батьки житомирських школярів доплачуватимуть за сніданки безготівково, - заступник мера

15 January 2019, 12:13

З нового 2019 року учні початкових класів житомирських шкіл харчуються з батьківською доплатою 9,50 грн. Щоправда, лише ті, чиї родичі написали заяви на харчування з доплатою. У кого заяви немає – сніданків немає теж.

Яким чином батьки розраховуватимуться за харчування з січня, Житомир.info поцікавився у заступниці мера Житомира Вікторії Краснопір.

«На спецрахунки батьки будуть перераховувати кошти на підставі заяв, які вони подали. Кошти будуть акумулюватися на спецрахунку і перераховуватися приватному підприємцю. Якщо родина перерахувала кошти за місяць, а дитина з певних причин відвідала 10 чи 15 днів, то залишкова сума за погодженням з батьками буде перераховуватися на наступний місяць або повертатися батькам», - пояснила заступник мера. Готівкою кошти не збиратимуть.

Зі слів Вікторії Краснопір, нині триває процес проведення тендерних торгів на визначення організатора харчування у школах.

«Є школи, в яких він уже закінчився, є школи, які вже перейшли на безготівковий розрахунок. Протягом двох, максимум трьох тижнів будуть відомі переможці, і ми перейдемо в договірні відносини по харчуванню дітей у школах протягом 2019 року. І там безготівка», - зауважує заступник міського голови.

Нагадаємо, є проект рішення сесії міської ради, яким учасників «харчових» тендерів хочуть зобов’язати надавати школам та лікарням результати досліджень якості продуктів.

Як повідомляв Житомир.info, у грудні 2018 року батькам запропонували нову модель харчування учнів 1-4 класів: доплата або повна відсутність сніданків. На виконкомі Житомирської міськради 27 грудня 2018 року затвердили вартість харчування для дошкільнят та різних категорій школярів: з 2019 року учні 1-4 класів непільгових категорій снідатимуть на 17,50 грн з доплатою батьків 9,50 грн. 27-29 грудня житомирські школи оголосили тендери на закупівлю послуг з організації сніданків для учнів 1-4 класів та обідів для дітей пільгових категорій та надали примірне меню. Переможців мають визначити після зимових канікул, які завершилися 13 січня 2019 року.

У лютому 2018 року в соцмережах батьки житомирських школярів почали нарікати на якість бургерів, якими зранку годують учнів, після чого тодішній заступник мера Житомира Матвій Хренов доручив управлінню освіти створити папку «Сніданки» на Google диску та надати вільний доступ для завантаження фото тих страв, які їдять школярі. У вересні 2018 заступник мера Вікторія Краснопір взяла участь у перевірці якості харчування у трьох житомирських школах.

Нагадаємо, продовжувати канікул через закриття шкіл на карантин міська влада поки не планує.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: харчування їдальня сніданок школяр школа  
Матеріали по темі