Суспільство

Релігійні громади ще двох сіл Житомирської області вирішили перейти до ПЦУ

23 січня 2019, 09:26

Ще у 2 селах Житомирської області прихожани церков провели збори релігійних громад, під час яких вирішили перейти із Української православної церкви Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Це громади у с. Демківці Любарського району та с. Княжин Чуднівського району.

Про це повідомили голови Любарської та Чуднівської райдержадміністрацій, – 22 січня поінформувала прес-служба Житомирської ОДА.

«За словами керівників РДА, днями відбулись збори жителів у селах Демківці та Княжин, під час яких громади прийняли рішення про зміну канонічної підлеглості та переходу до ПЦУ. Загалом упродовж тижня вже 6 релігійних громад вирішили приєднатись до єдиної української церкви», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у день свята Хрещення Господнього громади м. Андрушівка, с. Кишин Олевського району та с. Павлівка Пулинського району перейшли від Московського патріархату до Православної церкви України.

Як повідомляв Житомир.info, 11 січня 2019 року громада Свято-Миколаївського храму села Ворсівка Малинського району Житомирської області прийняла рішення про перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

13 січня до Ворсівки Малинського район приїхали священики з УПЦ МП. За інформацією місцевих жителів, біля храму було близько десятка поліцейських.

15 січня стало відомо, що у церкві села Ворсівка Малинського району, прихожани якої першими у Житомирській області перейшли до ПЦУ, організували охорону та проведуть інвентаризацію.

16 січня голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич підписав розпорядження «Про реєстрацію Статуту релігійної організації у новій редакції», яким затвердив статут громади села Ворсівки Малинського району, яка вийшла з УПЦ МП і приєдналася до Православної Церкви України.

18 січня храм у Ворсівці передали релігійній громаді Православної церкви України, а 19 січня тут мали відправити перше богослужіння.

Після подячного молебню у житомирському Свято-Михайлівському соборі, куди 17 січня 2019 року привезли Томос, президент Петро Порошенко пообіцяв захищати парафії та священиків, які переходять до Православної церкви України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Чуднівський район Любарський район ПЦУ релігійна громада  
Матеріали по темі