Влада

У Житомирській міськраді створили контролюючий орган, який штрафуватиме підприємців за неоформлених працівників

4 лютого 2019, 12:25

Суб’єктам господарювання, які використовують працю найманих працівників без належного оформлення, загрожують значні штрафи.

На цьому під час брифінгу стосовно легалізації «тіньової» заробітної плати та «тіньової» зайнятості, що відбувся у Житомирській міській раді 4 лютого, наголосила директор департаменту бюджету та фінансів міськради Діна Прохорчук.

Вона розповіла, що у березні 2018 року при департаменті бюджету та фінансів було створено відділ з питань додержання законодавства про працю. А рішенням виконавчого комітету торік було створено робочу групу зі сприяння легалізації «тіньової» заробітної плати та «тіньової» зайнятості.

«У червні минулого року була створена робоча група, яка постійно надавала роботодавцям консультації щодо прийняття на роботу працівників. Упродовж минулого року було обстежено майже 600 суб’єктів господарювання і спільно з нашими колегами виявлено 590 осіб без належного оформлення трудових відносин. Після нашого втручання вони були працевлаштовані. Тобто, підприємцям були надані консультації, роз’яснення, жодних штрафних санкцій не застосовувалось. В наслідок проведених заходів до міського бюджету додатково надійшло 708 тис. грн у вигляді податків», – поінформувала Діна Прохорчук.

Однак цього року недобросовісних підприємців каратимуть штрафами, – наголошують у фіндепартаменті.

«Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів, усі відповідні органи зобов’язані посилити роботу щодо питання офіційного працевлаштування і детінізації доходів. Органи місцевого самоврядування зобов’язано створити окремий виконавчий орган та такий, який буде мати право накладання штрафних санкцій. Звертаю увагу, що ми, відповідно до рішення сесії Житомирської міської ради від 18 грудня 2018 року, уже створили такий виконавчий орган, зараз оформлюються відповідні документи та посвідчення. Я звертаю увагу роботодавців на те, що будуть дуже великі штрафи. Верховна Рада встановила штрафні санкції, наприклад: без оформлення трудового договору працівника – штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, тобто 125 тис. грн; порушення строків виплати заробітної плати – 12,5 тис. грн; недотримання гарантій в оплаті праці – майже 42 тис. грн», – розповіла Діна Прохорчук. Вона також зазначила, що за недопущення до перевірки контролюючих органів суб’єкту господарювання загрожу штраф у сумі 417 тис. грн.

Начальник відділу розгляду звернень ГУ ДФС у Житомирській області Ярослав Палій розповів, що нерідко люди самі звертаються зі скаргами на роботодавця, який не поспішає їх офіційно працевлаштовувати.

«За 2018 рік надійшло 162 письмові скарги, що більше на 100, аніж за попередній рік. Взагалі за результатами вжитих заходів ГУ ДФС у Житомирській області у напрямку легалізації зайнятості населення у 2018 році роботодавцями оформлено на роботу приблизно 7 тис. найманих осіб, що на 4 тис. осіб більше, аніж за попередній рік», – поінформував Ярослав Палій.

Нагадаємо, нещодавно сектор комунікацій головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області попередив, що з 1 січня 2019 року в Україні підвищено відповідальність за нелегальні трудові відносини до 125190 гривень за кожного неоформленого працівника.

Як повідомляв Житомир.info, на початку січня 2019 року прес-служба управління Держпраці у Житомирській області інформувала, що за підміну трудових відносин цивільно-правовими на одне з підприємств у Житомирській області було накладено штраф у розмірі понад 3,6 млн грн (тобто 111690 гривень за кожного неоформленого працівника).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: нелегальний працівник штраф неоформлений працівник  
Матеріали по темі