Суспільство

Майбутні лікарі й учителі, які повернуться в села, матимуть право на першочергове зарахування на бюджет, - МОН

5 лютого 2019, 13:27

У 2019 році вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджет.

Про це 5 лютого повідомив сайт Міністерства освіти України.

«Це право поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я». Право першочергового вступу отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років», - інформує МОН.

Зі слів гендиректора директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олега Шарова, вся робота має проводитися на регіональному рівні: конкурс організовують облдержадміністрації на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою медичною чи педагогічною освітою.

«Олег Шаров закликав ОДА активніше використовувати цю можливість та інформувати про неї вступників, адже конкурси мають бути оголошені до 1 березня 2019, а до 30 квітня – вже їх результати», - інформує Міносвіти.

За даними міністерства, ОДА мають самі визначити порядок та умови конкурсів, вимоги до конкурсантів та перелік документів. МОН радить одним із критеріїв визначити місце проживання учасника. Тоді перевагу зможуть отримати ті, хто живе в тому ж (найближчому) населеному пункті, що й майбутній роботодавець. Місцеві ради, що дають замовлення, зобов’язані прийняти рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менш як 3 роки.

«Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт (1,05). Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку», - резюмує сайт Міносвіти.

Нагадаємо, на кінець 2018 року в громадах Житомирської області не вистачало архітекторів, юристів і фінансистів.

Як повідомляв Житомир.info, на початок 2019 року забезпечення сімейними лікарями в Житомирській області склало 78%, у селах будували 19 амбулаторій з житлом для лікарів.

Житомир.info

Теги: село вчитель лікар навчання  
Матеріали по темі