Культура

Конкурсна комісія обрала 10 проектів, які радитиме реалізувати за кошти міського бюджету в Житомирі

12 березня 2019, 19:21

На найближчому виконкомі конкурсна комісія представить 10 соціально-культурних проектів, які планують реалізувати у Житомирі упродовж 2019 року за кошти міського бюджету. Таке рішення останні ухвалили на зборах 12 березня, які відбулися у Домі української культури. Начальник управління культури Ніна Рябенко розповідає: обирали кращих з 22 проектів у кілька етапів. Зокрема, знайомилися з презентаціями, описами, кошторисами заходів й власне самими авторами проектів. А от визначали переможців за 120-бальною системою.

«Ми порахували, скільки у нас було по кворуму присутніх членів конкурсної комісії, порахували, скільки у нас загалом проектів, збили середній бал, який можливий - 60 % від конкурсної комісії. Колегіально за це проголосували і за прохідний бал 120. У кожного члена конкурсної комісії була форма оцінювання з чотирма пунктами, згідно з якими вони мали ставити бали від 0 до 5. Коли члени конкурсної комісії проставили свої бали, ми, секретар, голова і заступник у присутності членів конкурсної комісії порахували бали і продивились, хто набрав прохідний бал. Спочатку переможцями було 14 проектів, два проекти зняли свої пропозиції, а сьогодні ми зняли іще 2 за заявами громадських організацій. Фестиваль «Пісенний спас» та Міжнародна асамблея ім. Н. Скорульської ми будемо виносити, як управління культури, на депутатські комісії, щоб ці два заходи перейшли у комплексну цільову програму. В проект спільно з громадськими організаціями, але як окремий проект, не на конкурсних засадах, а 10 проектів залишаються конкурсними», - розповідає начальник управління культури Житомирської міської ради Ніна Рябенко.


Оскільки конкурс проходить втретє і з огляду на досвід попередніх років, цьогоріч управління культури також удосконалило текст угоди, який підписують із авторами проектів.

«У цьому році ми внесли зміни в угоду, ми її посилили. Перед тим, як іти до казначейства замовляти кошти, вони (ред., автори) мають погодити заявку на довідку з управлінням культури з наданням первинних документів, щоб ми розуміли, чи є ця заявка, чи відповідає кошторису. Також ми прописали, що мінімум за 30 днів автори проекту мають подати готовність проекту: договори, акти, можливо, сценарії, можливо підготовка того самого рішення виконавчого комітету про проведення заходу, якщо захід масштабний, гарантійні листи. Перестраховуємо і себе, і авторів проектів, щоб вони розуміли, що цей посилений контроль у першу чергу для них позитивно. Чим більше буде таких пунктів контролю, тим вони будуть детальніше виконувати усі умови і спати спокійніше», - пояснює начальник управління культури Житомирської міської ради.

Нагадаємо, на засіданні міськвиконкому 6 березня начальник управління Ніна Рябенко повідомила попередні результати конкурсу соціально-культурних проектів, які планують реалізувати в Житомирі у 2019 році.

21 грудня 2018 року управління культури Житомирської міської ради оголосило щорічний конкурс соціально-культурних проектів, які реалізуються у Житомирі за бюджетні кошти. Заявки на участь у конкурсі приймалися до 20 січня 2019 року. 22 лютого в Домі української культури відбулося друге засідання другого етапу конкурсної комісії з надання фінансової підтримки на реалізацію проектів/заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства, на якому повинні були провести індивідуальне оцінювання конкурсних пропозицій, а також підбити підсумки результатів оцінки та скласти рейтинг переможців. Після цього результати мали бути оприлюднені на сайті управління культури. Проте 5 березня начальник управління культури Ніна Рябенко повідомила, що результати конкурсу соціально-культурних проектів досі не оприлюднювали, бо чекають рекомендацій членів виконкому.

Як повідомляв Житомир.info, в 2018 році на фінансування 12 мистецьких проектів-переможців спрямували близько 1 млн 300 тис. бюджетних гривень. 19 грудня 2018 року на засіданні виконкому організатор фестивалю «Крила» Максим Козловець звітував про витрати та зібрані кошти. Тоді його звіт викликав обурення членів виконкому, які створили робочу групу, щоб розібратися, куди ж пішли кошти, які виділялися з міського бюджету на проведення благодійного фестивалю. За результатами перевірки контрольно-аналітичний відділ виявив неправомірну розтрату 24 тис. грн бюджетних коштів організатором фестивалю «Крила». Тож на черговому засіданні виконкому було вирішено звернутися до поліції щодо розтрати коштів, а також перевірити фінансові звіти усіх проведених у 2018 році за грантові кошти мистецьких заходів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: конкурс Рябенко управління культури  
Матеріали по темі