Політика

У Житомирі ОВК зареєструвала на вибори президента офіційних спостерігачів від Нацдружин

14 березня 2019, 13:52

Окружна виборча комісія з виборів президента України територіального виборчого округу №62 (м.Житомир) зареєструвала офіційних спостерігачів від громадської організації «Національна Дружина».

Відповідна постанова, яку комісія ухвалила на засідання 28 лютого, оприлюднена на сайті Центральної виборчої комісії.

«Зареєструвати офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року від громадської організації «Національна Дружина» у територіальному виборчому окрузі №62 згідно з додатком. Видати офіційних спостерігачам посвідчення за формою, встановленою Центральною виборчою комісією», - йдеться у постанові ОВК.

У додатку – список з п’яти прізвищ:

У засобах масової інформації на початку березня почали поширюватися повідомлення про можливість застосування офіційними спостерігачами від Нацдружин сили в разі виявлення, на їх думку, порушень закону під час виборів Президента України.

Зокрема, 5 березня на сайті «Радіо Свобода» було розміщено статтю із відповідною заявою речника «Національних дружин» Ігоря Вдовіна.

«Якщо правоохоронці будуть закривати очі на відверті правопорушення, – сказав Вдовін, – і не захочуть їх фіксувати, то ми будемо робити те, що заявив наш командир (командир нацдружин Ігор Михайленко у Telegram раніше заявив, що "якщо за справедливість треба буде дати комусь по пиці – ми це зробимо, не зволікаючи" – ред.). Ігор Вдовін уточнив, що такі потенційні дії стосуються не членів комісій, а "випадкових людей, які можуть робити вкидання бюлетенів, підводити на виборчі дільниці агітаторів"», - йдеться у матеріалі.

Такі заяви викликали занепокоєння у ЦВК і 6 березня була ухвалена постанова про звернення до СБУ та Національної поліції щодо необхідності забезпечення законності та правопорядку під час виборчого процесу чергових виборів президента 31 березня 2019 року.

Як повідомляв Житомир.info, представники Нацкорпусу та Нацдружин приїздили у Житомир 11 березня на мітинг Петра Порошенка і під час його виступу скандували «Ганьба» та «Свинарчуків за грати».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОВК Нацдружини вибори ЦВК спостерігачі  
Матеріали по темі