Влада

Поліція закрила кримінальне провадження про зловживання в управлінні освіти Житомира

19 березня 2019, 11:28

Слідче управління головного управління Нацполіції в Житомирській області після майже двох років розслідування закрило кримінальне провадження у справі про зловживання владою або службовим становищем в міському управлінні освіти, де фігурувало підприємство «Тендер-Гра».

Про це зазначається в ухвалі Корольовського районного суду м.Житомира від 8 лютого 2019 року. Цього дня суд розглядав клопотання представника ПП «Тендер-Гра» про скасування арешту майна.

«З огляду на те, що постановою від 08.11.2018р. кримінальне провадження №12017060000000032 від 23.02.2017р. закрито, суд вважає, що в подальшому застосуванні арешту майна ноутбука чорно-білого кольору, марки ''АSUS'', моделі Х751S з ідентифікаційним номером: СМ-5 F315105-03163000 та зарядного пристрою до нього відпала потреба», - йдеться в матеріалах суду.

Нагадаємо, досудовим розслідуванням було встановлено, що посадові особи управління освіти Житомирської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи в інтересах певного ФОП 20 лютого 2015 уклали з останнім ряд договорів, предметом яких стало надання послуг закладам освіти м. Житомира щодо гарантійного та сервісного обслуговування поставленого вказаним закладам ТОВ «ТВК-Житомир» обладнання – 37 комплектів устаткування й апаратів для фільтрування чи очищення води. Але обслуговування обладнання повинно було виконуватися відповідно до умов договору про закупівлю товарів за державні кошти, дії посадовців управління освіти призвели «до спричинення тяжких наслідків охоронюваним законом інтересам держави – завдання матеріально збитку бюджету м. Житомира на загальну суму 401 433, 67 грн».

Крім того, посадовці управління використали у власних інтересах автономізацію навчальних закладів, змусивши дитсадки платити певній фірмі за начебто надані консультації щодо закупівель та оприлюднення інформації у системі Prozorro: навчальні заклади платили за «юридичні консультації» ПП «Тендер-Гра», засновником якого є донька заступниці начальника управління освіти Світлани Ковтуненко.

В квітні 2018 року мер Житомира Сергій Сухомлин висловлював сумніви щодо того, що у справі про співпрацю закладів освіти з фірмою доньки заступниці начальника управління освіти Світлани Ковтуненко буде доведений склад злочину.

Як повідомляв Житомир.info, 23 лютого 2018 року мер Сергій Сухомлин підписав розпорядження «Про проведення службової перевірки» діяльності закладів освіти Житомира, зокрема, щодо обставин, доцільності та ефективності використання бюджетних коштів під час співпраці управління освіти Житомирської міської ради та підпорядкованих установ з ПП «Тендер-Гра». На брифінгу 7 березня Сухомлин повідомив, що за результатами роботи комісії вже підготовлений проект рішення про реорганізацію управління освіти. Рішення «Про реорганізацію процесу здійснення повноважень у сфері освіти, зміну структури і перейменування управління освіти Житомирської міської ради» міська рада ухвалила 26 червня 2018 року . Після реорганізації Світлана Ковтуненко працює на посаді заступника директора департаменту освіти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: освіта суд поліція зловживання тендер Ковтуненко  
Матеріали по темі