Місто

У Житомирі заплатять гроші за кращі ескізи пам’ятника АТОвцям, який передумали встановлювати

20 березня 2019, 13:59

Попри те, що проекти-переможці конкурсу на кращу скульптурну композицію пам’ятника воїнам АТО у Житомирі не будуть втілюватись у життя через зміну локації розміщення пам’ятника, виконкому все ж довелось затвердити результати конкурсу. Як пояснюють головний архітектор та мер міста, ця формальність потрібна, аби виплатити архітекторам-переможцям конкурсу грошові призи з передбаченого призового фонду. А от щодо нового місця розташування, останні кажуть: на майдані Соборному, біля фонтану.

«Питання по затвердженню результатів конкурсу, що відбувся на локації Корбутівка, біля Меморіалу Слави. У минулому році ми оголосили конкурс, за побажаннями родин та представників громадських об’єднань ми пішли назустріч і обрали цю локацію. Було подано біля 13 пропозицій, серед них було обрано три найбільш цікаві. Вони отримали, відповідно, перше. друге, третє місця. Третє місце - учасники зі східної України. Пропозиція може розвиватись як у підземний простір з влаштуванням музею, так і надземна частина. Друге місце - біля меморіалу Слави ліворуч та праворуч ось така композиція. Перше місце - пропонується використання місцевого каміння, брили в поєднанні зі склом і скульптурна композиція. Призовий фонд там 30 тис. грн, 20 тис. грн і 10 тис. грн, здається», - розповідає головний архітектор Житомира Юрій Безбородов.


«У ході проведення конкурсу з’явилась нова ініціатива, що нам не потрібно його там встановлювати і ми двічі зустрічались щодо цього. Було приблизно 120 учасників АТО, з різних організацій з області, вирішили все ж не встановлювати ніякого пам’ятника на меморіалі, а зробити окремий пам’ятник загиблим навпроти «Темпу», у цьому скверику, де майдан Соборний і площа Перемоги. Але ми зараз не можемо просто відмовити людям, які брали участь у конкурсі, нам потрібно затвердити результати голосування комісії. Нам просто потрібно затвердити результати, але будуватись воно там не буде», - пояснює Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Опісля того, як члени виконкому більшістю голосів затвердили результати конкурсу, до них звернувся член спілки «Ветерани Російсько-Української війни Житомирщини» Михайло Сліпченко. Останній попросив змінити формулювання напису на майбутньому пам’ятнику воїнам АТО, вказавши, що на сході країни не просто збройний конфлікт, а війна з російським агресором.

«Є формулювання цього пам’ятника «Пам’ятник героям АТО, загиблим у збройному конфлікті на сході України». Маємо рекомендацію від громадської спілки ветеранів російсько-української війни, щоб доповнити цю назву – «Пам’ятник героям АТО, загиблим у збройному конфлікті з російським агресором на сході України». Тому, що збройний конфлікт на сході Україні - це як бандитські розбірки. Сьогодні йде війна з Росією і давайте пам’ятник, який буде навпроти «Темпу», щоб там було формулювання, де вказаний агресор, а саме держава Росія», - сказав член спілки «Ветерани Російсько-Української війни Житомирщини» Михайло Сліпченко.

Натомість, міський голова порадив: зробити офіційне звернення від організації, зауваживши: це питання будуть розглядати під час розгляду питання про новий конкурс на пам’ятник.

Нагадаємо, 5 червня 2018 року під час обговорень, на які були запрошені учасники АТО, родини загиблих героїв та волонтери, ухвалили рішення встановити пам’ятник воїнам поблизу монументу Слави на вулиці Чуднівській.

У міській раді провели конкурс на кращий ескіз пам’ятника та обрали переможців.

13 лютого 2019 року Житомирська міська рада оприлюднила кращі ескізи пам’ятника АТОвцям. Проте, за словами головного архітектора Житомира Юрія Безбородова, проект-переможець не будуть втілювати в життя, оскільки за проханням родин загиблих героїв та учасників АТО довелося змінити локацію пам’ятника.

Як повідомляв Житомир.info, 4 лютого 2019 року під час зустрічі представників департаменту архітектури Житомирської міської ради з членами сімей загиблих учасників АТО, ООС, та представниками громадських організацій говорили про те, що пам'ятник воїнам АТО у Житомирі може з'явитися на майдані Соборному.

26 лютого на сайті міської ради з’явився проект рішення виконкому, за яким пам’ятний знак воїнам АТО у Житомирі хочуть встановити у сквері на вулиці Перемоги, 2.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пам'ятник АТО конкурс ескіз призовий фонд Безбородов  
Матеріали по темі