Суспільство

За тиждень у Житомирській області забракували більше 900 кг кавунів і динь

9 July 2019, 09:49

На ринках Житомирської області з’явилися кавуни та дині, завезені із Херсонської області. Однак не всі баштанні потрапляють на прилавки: упродовж тижня спеціалісти лабораторій, що працюють на ринках, не допустили до продажу більше 1000 кг плодів у зв’язку з перевищенням у них вмісту нітратів.

Про це 8 липня повідомила прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«В період з 28.06.2019 по 05.07.2019 року спеціалістами лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи області не допущено до реалізації 1022 кг продукції з перевищеним вмістом нітратів, з них :

кавуни – 45 кг,
дині – 897кг,
інше -80 кг», – йдеться у повідомлення.

У Держпродспоживслужбі пояснили, що таке нітрати та у чому їх небезпека.

«Нітрати – це солі азотної кислоти, найбільш поширена речовина у природі. Нітрати знаходять в ґрунті, воді, вони є хімічною складовою частиною рослин, продуктами обміну речовин в організмі людини і тварин. Люди зазнають впливу нітратів протягом усього свого існування. Однак у разі перевищення ступеня навантаження цих речовин на організм, вони можуть несприятливо позначатися на здоров’ї. Ця проблема з’явилась внаслідок нераціонального застосування азотних добрив, порушення технології обробки сільськогосподарських культур», – розтлумачують у Держпродспоживслужбі.

Зазначається, що потрібно враховувати допустиму добову дозу нітратів, добове використовування продуктів, фоновий рівень нітратів в харчових продуктах. Допустима доза нітратів для людини становить 5 мг на 1 кг маси тіла, а в добовому раціоні харчових продуктів вміст нітратів не повинен перевищувати 450–500 мг/кг норми.

Фахівці дають кілька порад, які допоможуть споживачу поласувати продуктом на власне задоволення без небезпечних наслідків для здоров’я.

1. Ніколи не купуйте баштанні у тих наметах, які розташовуються уздовж автотрас, поблизу бензоколонок, на стихійних ринках. Кавун має властивість швидко вбирати в себе свинець, який міститься у вихлопних газах.
2. Не варто робити покупку у тих продавців, у яких ягоди складені купами просто на землі.
3. Відмовляйтеся від пропозиції нарізати продукт.
4. Перш ніж подати кавун чи диню на стіл, їх потрібно ретельно вимити.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2019 року на ринки Житомирської області надійшло 23020 кг ранніх овочів, при цьому через перевищений вміст нітратів до реалізації не допустили 4604 кг.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба кавун диня нітрати  
Матеріали по темі