Місто

Економічно обґрунтований тариф Житомирського ТТУ: автобуси – 8,50 грн, електротранспорт – 5,20 грн

10 August 2019, 13:03

Для комунальних автобусів економічно обґрунтований тариф – 8,50 грн, для тролейбусів та трамваїв – 5,20 грн.

Про це в інтерв’ю Житомир.info сказав начальник управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

«Якщо говорити про ТТУ, то обґрунтований тариф для автобусів – 8,50 грн, а для тролейбусів – 5,20 грн. Зараз вартість проїзду в тролейбусах і трамваях – 3 гривні, різниця в 2,20 грн. Це десятки мільйонів бюджетних грошей. ТТУ повинно було б, враховуючи фінплан, з 1 березня мати вартість проїзду в 5 грн, збільшити прибутки, а не спустошувати бюджет», - сказав Підпокровний.

За його словами, навіть різниця в тарифі у 50 копійок дає перевізникам за рік мільйони гривень.

«Зараз ми говоримо не про 8,50, а про 7 гривень (запланована вартість проїзду в маршрутках – ред.). І зазор в 1,5-2 гривні – це, насправді, десятки мільйонів в обороті. Навіть 50 копійок – це мільйони в річному обороті для будь-якого перевізника, для ТТУ і для приватного», - зауважив начальник управління.

Він також наголосив, що після підвищення вартості проїзду в маршрутках до 7 гривень, пасажири матимуть змогу економити, бо вартість поїздки за безготівковим розрахунком становитиме 6 гривень, а в тролейбусах в трамвая – 4 замість 5 грн, якщо сплачувати готівкою.

«Пасажиру нічого не варто купити картку і їздити за 6 грн. Не потрібно вже зараз інформаційно налаштовувати пасажирів, що вартість проїзду в тролейбусі буде 5, а в автобусі - 7. Якщо пасажиру все одно, то він дасть готівку і дасть заробити перевізнику, а якщо ні – розплатиться карткою і гроші будуть обліковані, з них заплатять податки. Повинен бути свідомий пасажир, який розуміє, що при безготівковому розрахунку будуть відрахування в бюджет», - наголосив Костянтин Підпокровний.

Повністю інтерв’ю з начальником управління транспорту читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, відповідно до проєкту рішення виконкому міської ради від 14 червня 2019 року, вартість проїзду в громадському транспорті Житомира планують підвищити: у трамваях і тролейбусах проїзд коштуватиме 5 грн, у маршрутках – 7 грн, але при безготівковому розрахунку діятимуть знижки. Рішення планували ухвалити на засіданні міськвиконкому 7 серпня, втім питання зняли з порядку денного.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт ТТУ Підпокровний тролейбус маршрутка  
Матеріали по темі