Місто

«Зелений лабіринт» у житомирському парку почав всихати, але досі офіційно не відкритий

3 September 2019, 17:13

На початку червня цього року в Житомирі закінчили реалізацію ще одного проєкту Бюджету участі - 2019 - «Зелений лабіринт» у парку культури та відпочинку ім. Гагаріна. Його вартість - майже 1,5 млн гривень. Станом на 3 вересня проєкт досі офіційно не відкрили. Причиною стало те, що управління капітального будівництва Житомирської міської ради не може передати лабіринт на баланс КП «Парк», адже спочатку мають розрахувати вартість його обслуговування.

«Офіційно він відкритий ще не був, зараз готується на виконком рішення про передачу його на баланс КП «Парк». В чому була затримка? Щоб його обслуговував КП «Парк», потрібно виділити кошти, і сума поки що невідома. КП «Парк» замовило розрахунок до кінця року, щоб закласти його у бюджет. Кошти підуть на полив, формування самого лабіринту. Адже протягом двох-трьох років його потрібно буде формувати, удобрювати та поливати. На найближчому виконкомі передамо його, тоді, можливо, автор проєкту зробить відкриття», - розповідає начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.


Натомість директор КП «Парк» говорить, що прийматимуть лабіринт на баланс, ще й після того, як депутати виділять гроші на його утримання. Адже підприємство не має ні спеціалістів, які б обслуговували лабіринт, а ні коштів на це.

«Враховуючи те, що у нас в парку немає спеціалістів, які обслуговували б лабіринт, також грошей на утримання та формування цього об'єкта, після підрахунків ми будемо звертатися до депутатського корпусу для виділення коштів на 2020 рік. При позитивному вирішенні цього питання, ми приймемо його на баланс», - стверджує директор КП «Парк» Ігор Леонченко.

Скільки грошей може піти на річне обслуговування лабіринту, поки що не озвучують, однак зазначають: сума чимала.

«На сьогодні кілька фірм прораховують, скільки коштуватиме обслуговування. Це не тільки стрижка туй, а й роботи по заміні саджанців, удобренню і поливу, якого у в парку немає. Зараз я ці суми озвучувати не буду, вони ще обговорюються, але мене насправді засмучують», - говорить Ігор Леонченко.

За літній період містяни вже встигли пошкодити огорожу лабіринту та деякі насадження. Неозброєним оком помітні і засохлі туї.

«Далеко не всі саджанці приймаються, тим паче туя вибаглива, тому по мірі того, що деякі саджанці помирають, їх викопують і мають підсаджувати нові. Цим поки займається виконавець проєкту», - пояснює директор КП «Парк».

Спеціалісти стверджують, що лабіринт формуватиметься протягом трьох років. За цей час туї стануть вищими і змінять форму.

Нагадаємо, наприкінці травня міська рада повідомляла, що «зелений лабіринт» готують до відкриття: висадили 300 туй, проклали доріжки та встановили альтанку. «Зелений лабіринт» у житомирському парку виконаний у вигляді напису «1135», що означає вік міста.

Як повідомляв Житомир.info, проєкт бюджету участі «Перший в Житомирській області «Зелений лабіринт» за 1 млн 435 тис. грн, автором якого є Володимир Дяченко, був у затвердженому мером Житомира переліку проектів-переможців, які реалізовуватимуться в 2019 році за кошти міського бюджету. 15 квітня 2019 управління капітального будівництва Житомирської міськради уклало договір з ФОП Гудзь Павло Анатолійович на реконструкцію території благоустрою з влаштуванням «Зеленого лабіринту» на території міського парку культури та відпочинку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лабіринт парк УКБ Леонченко  
Матеріали по темі