Події

У річці Хомора в Житомирській області екологи зафіксували масову загибель риби, збитки оцінили в 1 млн 250 тис. грн

3 вересня 2019, 17:17

31 серпня у Баранівському районі Житомирської області екологи зафіксували масову загибель риби в річці Хомора.

Про це 3 вересня повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Зазначено, що напередодні громадські активісти помітили, що вода у Хоморі стала брудною.

«30 серпня поточного року на телефон «гарячої лінії» Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло повідомлення від громадських активістів смт Першотравенськ Баранівського району які повідомили про забруднення річки Хомора, яке відбувалось зі сторони Хмельницької області. Одразу після даного повідомлення працівники Інспекції здійснили виїзд у зазначене місце з метою встановлення фактів забруднення. В ході обстеження басейну річки Хомора спостерігали зі сторони Хмельницької області забруднення води, яка мала сірий колір неприродного характеру. Зокрема, спостерігалось масове скупчення риби, яка знаходилась на поверхні води та захоплювала повітря. Це свідчить про низький рівень розчинного кисню у воді», – йдеться у повідомленні.

Працівники відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу відібрали проби води для подальшого дослідження.

А вже 31 серпня в річці Хомора зафіксували масову загибель водних живих ресурсів.

«У зазначене місце викликано працівників поліції з метою проведення слідчих дій. Спільно з працівниками Рибоохоронного патруля та громадськості підраховано кількість загиблої риби. Працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу за результатами проведених підрахунків загиблих водних живих ресурсів проведено розрахунок заподіяної шкоди, яка становить 1 млн 240 тис. 393 грн», – інформують в екологічній інспекції.

Матеріали щодо вказаного факту готуються для направлення до правоохоронних органів з метою долучення до кримінального провадження.

Фото з мертвою рибою 1 вересня у соцмережі опублікувала Анна Собецька.

«Чергова загибель риби. Р. Хомора. Все живе, що зайшло до річки під час останньої повені, знову знищено!», – написала жінка.


Нагадаємо, вранці 12 квітня 2019 року в місті Баранівка з річки Случ виловили десятки мертвих сомів, коропів та лящів. Екологи разом з рибоохороною взяли проби води та зразки загиблої риби для з’ясування причин масової гибелі живих водних ресурсів. Всього рибоохорона нарахувала понад 25 тис. екземплярів загиблої риби. Завданих збитків нарахували 14 млн 373 тис. 345, 05 грн.

Як повідомляв Житомир.info, 19 березня 2019 року у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора та Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей, в якому пропонується визнати басейни річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: риба Хомора екологія еколог екологічна інспекція  
Матеріали по темі