Місто

Заступник мера Житомира відповів на петицію щодо перерахунку за неякісну воду: пояснив механізм

5 вересня 2019, 10:50

Заступник мера Житомира Сергій Кондратюк відповів на петицію завідувачки кафедри екології державного університету «Житомирська політехніка» Ірини Коцюбу щодо перерахунку за неякісну воду.

Нагадаємо, петиція про проведення перерахунку розміру оплати мешканцям міста за неякісне надання послуг підприємством «Житомирводоканал» була оприлюднена 12 серпня й трохи більш ніж за добу зібрала необхідні 250 підписів.

Нижче – відповідь на петицію заступника мера Сергія Кондратюка:

Петицію щодо стягнення з адміністрації КП «Житомирводоканал» збитку, що наноситься здоров'ю жителям міста Житомира та здійснення перерахунку за неякісно надані послуги за 2018-2019 р.р. розглянуто.

Повідомляємо, що статтею 27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлений порядок оформлення претензій споживачів, щодо ненадання, надання не в повному обсязі, несвоєчасно або неналежної якості комунальної послуги.

Так у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг.

Виконавець комунальної послуги зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання послуги, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення споживача.

За результатами перевірки якості надання комунальних послуг складається акт-претензія, який підписується споживачем та виконавцем комунальної послуги.

Акт-претензія складається виконавцем комунальної послуги та споживачем і повинен містити інформацію про те, в чому полягало ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальної послуги, дату (строк) її ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості, а також іншу інформацію, що характеризує ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

У разі проведення перевірки якості наданих послуг з централізованого водопостачання, централізованого постачання гарячої води або постачання природного газу споживач має право здійснити забір проб. Інформація про забір проб включається до акта-претензії.

Порядок здійснення забору проб та проведення їх дослідження щодо послуг з централізованого водопостачання, централізованого постачання гарячої води та послуг з постачання природного газу затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі неприбуття виконавця комунальної послуги в установлений строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт підписується споживачем, а також не менш як двома споживачами відповідної послуги, які проживають (розташовані) в сусідніх будівлях (у приміщеннях - якщо послуга надається у багатоквартирному будинку), і надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) рекомендованим листом.

Виконавець комунальної послуги протягом п’яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або видає (надсилає) споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії. У разі ненадання виконавцем (управителем) відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем.

Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 № 151 «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості» п. 7 у разі наявності перерв у наданні послуг з централізованого постачання холодної води, що перевищують допустимий строк, перерахунок за надання таких послуг за відсутності квартирних засобів обліку проводиться за наявності перерв у цілодобовому централізованому постачанні холодної води тривалістю понад 6 годин на добу більше ніж два рази на місяць.

Разом з тим, КП «Житомирводоканал» здійснить перерахунок (зменшення) вартості спожитих послуг споживачам, у квартирах яких встановлені засоби обліку холодної води, з розрахунку 100 літрів води для однієї квартири або будинку за липень 2019 року.

Як повідомляв Житомир.info, в червні 2019 року фахівці ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» відібрали та дослідили 23 проби води централізованого постачання, в тому числі в харчоблоках дитячих садочків. Дослідження показали, що більша частина зразків не відповідає нормам. Бактерії виявили у воді з-під кранів у кількох ДНЗ, дитячому протитуберкульозному санаторії та ізоляторі тимчасового тримання Нацполіції. Після цього КП «Житомирводоканал» хлорувало воду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: петиція вода водоканал Кондратюк  
Матеріали по темі