Влада

​На сесію Житомирської міськради прийшли противники виділення землі керуючому єпархією УПЦ МП Никодиму

17 September 2019, 09:58

На сесії Житомирської міської ради 17 вересня знову збиралися розглядати питання про виділення 0,3 га землі на вулиці Подільській, 9б митрополиту Никодиму.

Питання про землю Горенка було у додатку до проєкту рішення «Про надання дозволу громадянам на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)», який включили у порядок денний чергової міської ради сесії під номером 44.

Ще до початку засідання Ярослав Ходаківський ходив по залу, вигукуючи прізвища депутатів, які на сесії минулого року голосували за виділення земельної ділянки митрополиту УПЦ МП Никодиму (в миру – Віктор Горенко).

Згодом він записався на виступ і переконував депутатів не віддавати землю «російській церкві».

«Никодим у приватну власність взяв будинок церковної громади, розбудував до 300 квадратних метрів і оформив (на себе)», - сказав Ходаківський і почав зачитувати прізвища 21 депутата, які голосували в 2018 році за земельну ділянку Горенку.

«Я вам сказав – не треба лізти в церковні справи. І я вам сказав, що три бригади наших десантників мають у себе представників Московського патріархату», - відповів мер Сергій Сухомлин.

Активіст наполягав, що це питання треба розглянути першим на сесії міської ради, бо воно найважливіше.

Нагадаємо, на сесії 27 вересня 2018 року проєкт рішення, де в додатку було питання про землю Никодиму, мав назву «Про надання згоди громадянам на розроблення документації із землеустрою». Питання ще раз розглядали на сесії 8 листопада 2018 року: у додатку до проекту рішення «Про надання згоди громадянам на розроблення документації із землеустрою» було 163 пункти, але під час обговорення депутати розглядали рекомендації щодо виключення пункту про земельну ділянку митрополита Никодима.

Як повідомляв Житомир.info, керуючий Житомирською єпархією УПЦ МП митрополит Никодим (в миру Горенко Віктор Васильович) хотів отримати 0,331 га землі біля церкви на житомирському Подолі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: земля Никодим сесія міськрада  
Матеріали по темі