Події

Вирок у справі про побиття рабина біля залізничного вокзалу в Житомирі: чоловікам – 11 та 9 років тюрми, дівчатам – по 7

5 листопада 2019, 16:30

Корольовський районний суд м.Житомира 28 жовтня 2019 року ухвалив вирок у справі про побиття та пограбування рабина, яке сталося в обласному центрі в жовтні 2016 року.

Вирок оприлюднений 1 листопада в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Обвинувачених за ч. 4 ст. 187 КК України (Розбій) було четверо: двоє чоловіків, уродженців Закарпатської області, раніше судимих, та двоє дівчат – уродженка м.Фастів Київської області та неповнолітня уродженка м.Жмеринка Вінницької області, які раніше до кримінальної відповідальності не притягалися.

Старший з чоловіків (ОСОБА_1), який був неодноразово засуджений, зокрема – за хуліганство та тяжкі тілесні ушкодження, отримав покарання у виді 11 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Молодший (ОСОБА_2), який вчинив новий умисний злочин під час іспитового терміну за попереднім вироком суду, отримав 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Дівчатам — неповнолітній (ОСОБА_3) та трохи старшій (ОСОБА_4) призначили покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.

З кожного із засуджених стягнули на користь держави по 14 тис. 636 грн 56 коп. процесуальних витрат, пов`язаних із залученням експертів.

Нижче — скріншоти з ухвали суду

Також суд врахував цивільний позов сина потерпілого до всіх обвинувачених про стягнення на його користь 16807 грн 80 коп. матеріальної шкоди (вартість викраденого телефону Iphone 6S та вкрадені кошти) та з кожного з обвинувачених по 500 000 грн моральної шкоди.

«На час звернення до суду з вказаним позовом (23.09.2017 року) потерпілий ОСОБА_8 помер. На час досудового розслідування вказаний потерпілий тривалий час перебував в спеціалізованій клініці Ізраїлю у вкрай тяжкому стані на апаратній підтримці життя. Перебування вказаного потерпілого у безпорадному критичному стані, а також його смерть завдала непоправиму шкоду йому (цивільному позивачу — сину померлого)», - йдеться в ухвалі суду

Корольовський райсуд задовольнив ці вимоги частково: матеріальна шкода підлягає задоволенню лише на суму викрадених грошей 1 553 грн 33 коп., бо телефон був речовим доказом і його повернуть сину потерпілого, а розмір моральної шкоди зменшили вп’ятеро.

«Суд враховує, що потерпілому, який по даному кримінальному провадженню є цивільним позивачем та був визнаний потерпілим була заподіяна певна моральна шкода, яка пов`язана із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень його батьку, що потребує значних моральних втрат для відновлення нормального способу життя. В той же час розмір заподіяної моральної шкоди цивільному позивачу не може залежати від факту смерті ОСОБА_8, оскільки його смерть немає відношення до даного кримінального провадження та докази щодо цього відсутні. На підставі викладеного розмір відшкодування моральної шкоди на користь цивільного позивача з кожного з обвинувачених суд оцінює на 100 тис. грн з кожного», - обґрунтував суд своє рішення.

На вирок суду може бути подана апеляція до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 30 днів з дня його проголошення, а засудженим до позбавлення волі, які перебувають під вартою, в той же строк з моменту вручення їм копії вироку.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 8 жовтня 2016 року біля вокзалу у Житомирі знайшли побитого непритомного чоловіка, який виявився рабином з Ізраїлю. Поліція кваліфікувала злочин за п.4 ст.187 КК України – розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. Підозрюваних у розбійному нападі на рабина затримали, 16 жовтня цього ж року на автовокзалі в Житомирі, у постраждалого 63-річного Менделя Дойча діагностували складну черепно-мозкову травму, йому було зроблено декілька операцій у Житомирі та Києві, а потім терміново спецрейсом відправлено до Ізраїлю, де зробили ще одну операцію. 17 жовтня на брифінгу в ГУНП повідомили, що до нападу та побиття громадянина Ізраїлю, рабина Менделя Дойча причетні двоє чоловіків віком 21 і 40 років та двоє неповнолітніх дівчат, попередньо – ромської національності.

У квітні 2017 року стало відомо, що в Ізраїлі помер рабин, жорстоко побитий у жовтні 2016 року в Житомирі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд рабин вирок розбій  
Матеріали по темі