Влада

На Житомирський бронетанковий завод призначили нового керівника, який створював підприємство в Макіївці

25 листопада 2019, 20:01

Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» очолив новий керівник: переможцем відбору на посаду директора підприємства став Олексій Жуковець.

Про це 25 листопада на своєму сайті повідомив Державний концерн «Укроборонпром», до структури якого входить Житомирський бронетанковий завод.

Зазначено, що відкритий конкурс на посаду був оголошений 7 жовтня 2019 року. Було подано 38 заяв, із них сформували «короткий список» із 6 кандидатів. В рамках номінаційного комітету кандидати представили стратегічне бачення розвитку підприємства та плани першочергових кроків на посаді.

«Олексій Жуковець має найбільш відповідний вимогам досвід та презентував найреалістичнішу стратегію розвитку Житомирського бронетанкового заводу. Він побудував свою кар’єру у сфері машинобудівного підприємства. Створював підприємство на основі виробничого комплексу ЗАТ «Макіївський труболиварний завод», який до цього не функціонував. Налагоджував виробництво нестандартного обладнання для металургійної промисловості з «нуля». Займався підбором персоналу, відновленням, ремонтом та запуском обладнання, проводив тендерні торги, організовував виробництво і налагоджував комерційну діяльність», – йдеться у повідомленні.

«Я вважаю, що машинобудування є одним з локомотивів економіки, а машинобудування оборонної галузі – рушій технічного прогресу. Хочу, щоб наша країна зберегла і розвинула наявний людський, науковий та технічний потенціал. Вірю, що мій досвід і бажання працювати в поєднанні з ресурсами Житомирського бронетанкового заводу будуть корисними для економічного розвитку цього важливого для галузі підприємства», – прокоментував відбір та призначення Олексій Жуковець.

По закінченню відбору й відповідно до його нових правил Олексій Жуковець пройшов перевірку на поліграфі.

До складу номінаційного комітету входило керівництво Концерну, представники посольств G7, незалежних антикорупційних громадських організацій НАКО та State Watch, представники профільного комітету ВРУ та РНБО.

Довідка «Укроборонпрому»:

Житомирський бронетанковий завод (ЖБТЗ) — державне підприємство, входить у склад концерну «Укроборонпром». ЖБТЗ займається виготовленням, капітальним ремонтом та модернізацією легкоброньованої техніки різних модифікацій: БРДМ, БТР, БМП, БМД, ГМ-575, -578, а також машин на їх базі.

Декларацію кандидата на посаду директора ДП «Житомирський бронетанковий завод» Олексій Жуковець подав 21 листопада. Фактично він проживає в Києві, а зареєстрований у Донецьку. Має дві земельні ділянки, що знаходяться у місті Лиман Донецької області, – 559 кв. м та 87 кв. м. Також у власності Олексія Жуковця – житловий будинок загальною площею 51 кв. м у місті Харцизьк на Донеччині та квартира у Донецьку площею 71,2 кв. м.

Квартиру в Донецьку має і дружина декларанта Людмила, загальна площа помешкання – 47,5 кв. м. Невеличку квартиру, площею 23 кв. м Людмила Жуковець має і у Покровську.

Відповідно до декларації, з 2017 року Олексій Жуковець винаймає у Києві квартиру площею 76 кв. м. Транспортних засобів у власності в нього немає, однак зазначено, що він має право управління легковим автомобілем BMW (модель 520i F10) 2016 року випуску, власником якого є ТОВ «СТІЛ ІНЖИНІРИНГ».

Заробітна плата Олексія Жуковця у ТОВ «СТІЛ ІНЖИНІРИНГ» в 2018 році становила 99498 грн. Також він отримав 399900 грн дивідендів у ТОВ «КИЇВСЬКА ІНЖЕНЕРНА ГРУПА». Окрім того, Олексій Жуковець декларує 5000 дол. США, розміщених на банківських рахунках, та 100000 дол. США готівки.

Зауважимо, що нині в.о директора ДП «Житомирський бронетанковий завод» значиться Громов Сергій Анатолійович.

Нагадаємо, 19 липня 2019 року в інтерв’ю сайту «АрміяInform» заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-майор Cергій Кривонос повідомив, що заміна керівництва Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» відбудеться «найближчим часом». Тоді, у липні, керівником ДП «Житомирський бронетанковий завод» значився Пшенічний Ігор Миколайович.

Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2019 року журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили корупційну схему 2016-2017 років за участю «Укроборонпрому», в якій, зокрема, фігурували закупівлі ДП «Житомирський бронетанковий завод»: неякісні запчастини і техніку з Росії контрабандою продавали державному концерну через фірми-прокладки, «відмиваючи» шалені суми. Фіктивна компанія «Оптимумспецдеталь» за декілька років отримала від державних бронетанкових заводів близько 100 мільйонів гривень.

Навесні 2019 управління Служби безпеки України в Житомирській області здійснювало досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, яке стосується розтрати коштів службовими особами Житомирського бронетанкового заводу.

У травні 2019 на ДП «Житомирський бронетанковий завод» призупинили роботу цеху з виробництва корпусів БТР-4, директора Ігоря Пшеничного тимчасово відсторонили від обов’язків.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бронетанковий завод директор призначення Жуковець  
Матеріали по темі