Місто

З початку року в Житомирі чотири сім’ї скористалися програмою «Доступне житло» та отримали кошти на будівництво

26 листопада 2019, 12:52

У 2019 році програмою «Доступне житло» у Житомирі скористалися чотири сім’ї, які отримали підтримку держави на будівництво власного житла.

Про це Житомир.info 25 листопада повідомили у Житомирському регіональному управлінні «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» у відповідь на інформаційний запит.

У відповіді на запит зазначено також, що за період з 01.01.2019 р. по 18.11.2019 р. пільговий кредит за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла було надано двом сім’ям для будівництва (реконструкції) та придбання житла у місті Житомирі на загальну суму 1 842 337 грн.

Окрім того, за інформацією управління Держмолодьжитла, у рамках регіональних програм, що діють у Житомирській області, свої житлові умови цього року поліпшили 7 сімей.

У державних програмах в Житомирі беруть участь три об’єкти:

У Житомирському регіональному управлінні «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» також поінформували, що на грудень цього року заплановане фінансування на надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.

«Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 31.10.2019 № 265-ІХ, обсяг коштів на надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла був збільшений на 300,0 млн грн. Фінансування в сумі 10,4 млн грн. заплановано на грудень поточного року», – йдеться у відповіді на запит.

Зауважимо, що, відповідно до даних, опублікованих на сайті Житомирського регіонального управління Держмолодьжитла, станом на 25.11.2019 зареєстровано 236 заяв кандидатів на отримання державної підтримки за державною цільовою соціально-економічною програмою будівництва (придбання) доступного житла («Доступне житло»).

Довідково: відповідно до інформації, наданої директором Житомирського регіонального управління Держмолодьжитла Павлом Шестопаловим у листопаді 2017 року, програмою «Доступне житло» можуть скористатись громадяни (сім'ї):

- які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов;
- у яких відсутня на праві власності житлова площа (без урахування житла, що знаходиться на тимчасово окупованій території);
- які мають у власності житлову площу не більше 13,65 кв. м2.

Розмір державної підтримки за програмою «Доступне житло» становить:

- 30 % для громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
- 50 % для учасників бойових дій та ветеранів війни;
- 50 % для внутрішньо переміщених осіб.

На отримання кредиту зі статутного капіталу мають право

- сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно;
- неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину);
- одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

Детальніше про умови пільгового кредитування – на сайті управлінні Держмолодьжитла у розділі «Житлові програми».

Нагадаємо, у жовтні 2018 року тодішній віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголошував, що програму «Доступне житло» змінено кардинально, і її зробили дійсно доступною та ефективною.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2018 року директор Житомирського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Павло Шестопалов у прямому ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info розповідав, що люди, які не прописані в Житомирі, не можуть взяти участь у програмі пільгового молодіжного кредитування, але для них доступні інші варіанти.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Доступне житло будівництво Держмолодьжитло  
Матеріали по темі