Місто

​У міській раді розповіли, чи зможуть знести аварійну будівлю вечірньої школи у центрі Житомира до Нового року

2 December 2019, 18:56

23 квітня 2019 року депутати Житомирської міської ради дозволили списати та демонтувати аварійну будівлю вечірньої школи в центрі міста. Але управління капітального будівництва оголосило тендер лише у листопаді. Начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов це пояснює довготривалими процедурами.

«Це пам'ятка, яка знаходиться в історичній частині нашого міста. Щоб отримати дозволи на демонтаж є певна процедура. Далі були перемовини, у нас був об'єкт безтендерний. Мова йшла про одну сума, а тут вийшло, що це демонтаж і УКБ не може підписати такий договір, тому що демонтажні роботи проходять тільки через тендер. Було оголошено тендер, а ця процедура довготривала, щоб отримати всі дозволи і підготувати належним чином усі документи. Тому все так затягнулося», - говорить начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В`ячеслав Глазунов.


За його словами, у будівлі є шанси вистояти до 2020 року, адже за проєктно-кошторисною документацію вартість робіт складала приблизно 800 тис. грн, але депутати виділили вдвічі менше - 400 тис. грн. Завтра, 3 грудня, мають відбутися торги, але керівник УКБ прогнозує, що за такі кошти підрядник не погодиться знести будівлю, у такому разі управління знову оголосить тендер.

«Процедура після того, як тендер не відбудеться, а ми сподіваємося, що він все ж відбудеться, це теж, щоб оскаржити - десь 10 днів, це вже середина грудня буде, далі починаються свята, тобто питання відкрите. Якщо тендер не відбудеться, оголошувати новий на свята, я думаю недоцільно, тим паче закривається бюджетний рік. Ми будемо просити депутатів перенести ці кошти на наступний рік, щоб оголосити тендер з січня і якомога швидше, навесні розпочати демонтажні роботи. Очікуємо пропозицій від підрядників, якщо хтось погодиться розвалити будівлю за 400 тис. грн. А вже зараз маємо пропозиції і люди не можуть за такі кошти виконати ці роботи, тільки вивіз будівельного сміття обійдеться у більше ніж 450 тис. грн», - каже В`ячеслав Глазунов.

Кожного дня повз аварійну будівлю по вулиці Кочерги, 11 проходить кілька сотень містян, адже поряд знаходиться ринок. Хто буде нести відповідальність за безпеку людей, в управлінні капітального будівництва відповіді не знайшли, проте розповіли про наміри огородити будівлю.

«Поки що будівля знаходиться на балансі департаменту освіти. Є рішення комісії, про визнання будівлі аварійною. Хто буде відповідати, мені важко сказати у цій ситуації. Можливо, якщо тендер не відбудеться, буде прийнято рішення, загородити на зимовий період будівлю. Бо у цей період часто маємо складні погодні умови: бурульки і сніг. Скоріше за все буде прийнято рішення облаштувати огорожу, щоб обмежити рух біля будівлі», - розповідає начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В`ячеслав Глазунов.

Нагадаємо, 15 листопада управління капітального будівництва оголосило тендер на демонтаж будівлі вечірньої школи за 800 тис. грн, але заплатити можуть лише 400 тис. гривень.

Як повідомляв Житомир.info, на сесії 27 лютого 2019 року депутати не підтримали проект рішення про знесення будівлі вечірньої школи, тоді озвучували вартість демонтажу - 700-800 тис. грн. Відеосюжет з засідання сесії, на якому обговорювали дане питання, тут.

Але вже 23 квітня 2019 року депутати Житомирської міської ради дозволили списати та демонтувати аварійну будівлю вечірньої школи в центрі Житомира. Відповідне рішення Житомирської міської ради №1412 від 23.04.2019 опубліковане на сайті мерії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вечірня школа демонтаж УКБ  
Матеріали по темі