Економіка

Уряд анонсує з 1 лютого 2020 року запуск програми «Доступні кредити» для ФОПів та малого бізнесу

5 грудня 2019, 09:43

Уряд готує до старту програму з підтримки мікро- та малого підприємництва. Вона запрацює з 1 лютого 2020 року.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук – інформує 4 грудня пресслужба Кабміну.

«Її суть дуже проста – стимулювати появу нових підприємців та заохотити повертатись наших заробітчан додому й відкривати бізнес тут», - зазначив Глава Уряду.

За його словами, зараз напрацьовують всі необхідні рішення для запуску. Уже найближчим часом почнуть приймати заявки. А поки на веб-сайті http://smeprogram.guf.gov.ua/ можна залишити запит, і коли програма запрацює, менеджери сконтактують щодо участі.

Обсяг кредиту – 1,5 млн грн на 5 років. Прем’єр-міністр пояснив співвідношення відсоткових ставок по кредитам: 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця; 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%!); 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

«Для участі знадобиться бізнес-план, якщо ви плануєте бізнес з нуля. Якщо ж вже працюєте, то позитивна фінансово-кредитна репутація та платіжна дисципліна», — підкреслив Олексій Гончарук.

В Уряді зазначають, що стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а діючий бізнес – лише той, що працює мінімум 12 місяців. При цьому, сам учасник інвестує 20% власних коштів від усіх витрат.

Нагадаємо, Український фонд стартапів 2 грудня 2019 року розпочав прийом заявок на фінансування проєктів.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській області діє програма часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації бізнес-проектів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ бізнес кредит  
Матеріали по темі