Місто

​Виконком затвердив тарифи на платні послуги у лікарнях: за аналізи платитимуть немісцеві та житомиряни, які не підписали декларацію

15 січня 2020, 16:35

Житомиряни, які не підписали декларацію з сімейним лікарем, платитимуть за дослідження та аналізи у місцевих медичних закладах. Про це нагадали 15 січня під час засідання виконкому, на якому затвердили тарифи на платні медичні послуги у трьох міських лікарнях.

«У даний пакет послуг вноситься та категорія осіб, яка не підпадає під проєкт забезпечення державних гарантій: це іногородні, люди, які поступають без направлення, та іноземці. Також на ваш розгляд великий перелік з лабораторної діагностики та бактеріологічної», - говорить директор КП «Лікарня №1» Володимир Мордюк.

«На ваш розгляд ми подали 70 аналізів, лабораторних досліджень, які планує надавати комунальне підприємство дитяча лікарня на платній основі. Деякі аналізи не входять до переліку медичних гарантій, але усім дітям, які будуть лікуватися на базі дитячої лікарні, ці послуги будуть надаватися безкоштовно, також в амбулаторних умовах аналізи за направленнями вузьких спеціалістів надаватимуться безкоштовно», - каже директор КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» Володимир Галайба.


У мерії наголошують, пацієнт має право на безкоштовні дослідження, які визначені МОЗ, але лише за направлення лікаря.

«Безкоштовно будуть надаватись послуги всім громадянам, які звернулися за направленням лікаря. Для первинної ланки пацієнти, які уклали договори з ПМСД, для них є визначений наказом МОЗ №504 перелік безкоштовних аналізів. Є інша категорія пацієнтів, які звертаються до медзакладів вторинного рівня, поліклінік, стаціонарів, вони можуть звернутись і з направленням, і без нього. Якщо вони мають направлення, аналізи здійснюються безкоштовно, якщо такого направлення немає, то аналізи здійснюватимуться за окрему плату», - пояснює в.о. начальника управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Ірина Шкап.

За словами в.о начальника управління, наразі у міському центрі первинної медико-санітарної допомоги укладено 220 тисяч декларацій з сімейними лікарями.

  • З тарифами на платні медичні послуги, що надаються КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека», можна ознайомитись тут.
  • З тарифами на платні медичні послуги, що надаються КП «Лікарня №1», можна ознайомитись тут.
  • З тарифами на платні медичні послуги, що надаються КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка», можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, на початку тижня у дитячій лікарні ім. В. Башек з'явилося оголошення про те, що лабораторні дослідження за направленнями первинної ланки проводитимуться виключно за гроші. Пізніше заступниця міського голови Марія Місюрова спростувала інформацію, назвавши її недостовірною.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 жовтня 2018 у житомирських амбулаторіях не беруть кров із пальця, лише з вени. У листопаді того ж року житомирські медики розповіли про переваги аналізу крові з вени та шлях пробірки до лабораторії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лабораторні дослідження аналіз лікарня  
Матеріали по темі