Місто

Налагодити роботу валідаторів у комунальному транспорті Житомира обіцяють до 24 січня

21 січня 2020, 18:09

11 днів тому, 10 січня, в громадському транспорті Житомира почали діяти нові тарифи на проїзд, а в приватних маршрутках з'явились валідатори. В перші дні житомиряни висловлювали невдоволення через технічні збої. В управлінні транспорту розповідають, що намагаються реагувати на усі звернення та зауваження пасажирів, а зараз отримують найбільше скарг стосовно збоїв при розрахунку банківськими картками в комунальному транспорті.

«Щодо банківських карт питання залишається відкрите, саме щодо несприйняття банківських карт як в приватному, так і в комунальному транспорті. В цей час, поки займались фахівці приватними перевізниками, трохи «просіло» питання щодо роботи і налагодження системи в комунальному транспорті. Система перезавантажувалась на новий тариф і в тролейбусах, і в трамваях. Були деякі технічні збої, але вже другий день підприємство працює з виключно з валідаторами тролейбусного управління. Вони обіцяють до четверга-п’ятниці (23-24 січня – ред.) системні проблемні питання вирішити: там, де не було прошивки, де не відбулось оновлення того чи іншого валідатора, тобто, всі технічні питання вирішити там, де це можливо. Деякі валідатори взагалі були демонтовані і передані на технічне обслуговування. Тому ми маємо три дні, максимум до кінця тижня, і таких масових проблем, особливо в прийнятті транспортної картки у тролейбусах не буде. Ми знаємо про цю проблему, але дійсно трохи вийшло провисання щодо налагодження системи із приватними перевізниками і послаблення контролю з боку електротранспорту», – розповідає начальник управління транспорту міської ради Костянтин Підпокровний.


Ну, а допоки фахівці вирішують проблеми із розрахунком банківськими картками в комунальному транспорті, житомиряни продовжують скаржитись на помилки, які видає обладнання. До прикладу, у тролейбусі стаціонарний валідатор може не завжди прийняти оплату. Спробувати все ж оплатити свій проїзд можна в кондуктора, але і там успіх не гарантовано. У електротранспорті також є і валідатори без друку квитка, але у них варто розраховуватись лише транспортними картками. У муніципалітеті радять задуматись над придбанням електронного квитка, який поки діє найкраще.

«Якщо з транспортною картою виникають проблеми, то це дуже поодинокі випадки. Навіть сьогодні, в якості експерименту, я користувався багатьма банківськими картами, спробував проїхати на міському транспорті. Зробив близько 20-ти поїздок, і з транспортною картою взагалі не виникло проблем. З банківськими картами є навіть не проблема, я б сказав, а затримка. Банківська карта – це все ж банківська карта. Транспортна картка налаштована на прийняття, швидше зчитування. І якщо проблеми є, це поодинокі випадки. З банківськими картами складніше. Навіть сьогодні мені довелось більше 3-х секунд чекати валідацію. Це може затримувати пасажирів, водіїв, рух транспорту і може призвести до порушення графіку на маршруті. Тому я пропонував би все ж перейти на транспортну карту людям, які постійно користуються нашим міським транспортом», – каже заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Попри те, що тариф змінився усього 11 днів тому, в нього вже вноситимуть зміни. Щоправда, поки незначні.

«На сьогодні в учнів є певні обмеження. По-перше, обмеження по часу, по-друге, це період навчального року. Завтра (22 січня –ред.) на виконавчому комітеті будемо приймати рішення з приводу скасування обмеження по часу для учнів і без прив’язування до навчального року. Тобто, тариф для учнів залишається 3 гривні і готівкою, і безготівково у всьому міському транспорті», – каже заступник мера.

Короткий путівник, який пояснює, як, хто і скільки має платити за проїзд в громадському транспорті Житомира шукайте тут

Нагадаємо, з 10 січня 2020 року в громадському транспорті Житомира почали діяти нові тарифи, і тепер за кожну поїздку пасажири повинні платити більше, але на вартості проїзду можна заощадити при оплаті транспортною картою або ж банківською картою із функцією PayPass. З першими відгуками житомирян на зупинках та в соцмережах про подорожчання проїзду можна ознайомитися у відеосюжеті. У перший день дії нових тарифів у пасажирів було багато питань, відповіді на деякі з них 10 січня опублікували на сайті Житомирської міської ради.

Як повідомляв Житомир.info, рішення про підвищення тарифів на проїзд виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив 5 грудня 2019 на черговому засіданні. 12 грудня на сайті міської ради оприлюднили рішення міськвиконкому з новими тарифами та двоетапним підвищенням вартості – з 10 січня та з 1 червня 2020 року.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт маршрутка тролейбус Підпокровний тариф ціна проїзд  
Матеріали по темі