Місто

Перші відгуки житомирян на зупинках та в соцмережах про подорожчання проїзду

10 січня 2020, 15:42

Із 10 січня в громадському транспорті Житомира почали діяти нові тарифи і тепер за кожну поїздку пасажири повинні платити більше. Щоправда, на вартості проїзду таки можна заощадити, якщо оплатити транспортною картою або ж банківською картою із функцією PayPass. Щоб перевірити, чи можна на практиці розрахуватись безготівково, вирушаємо на зупинку громадського транспорту і в 23-й маршрутці розраховуємось одразу трьома способами: транспортною та банківськими картками і готівкою. В усіх трьох випадках водій видав квитки: два віддруковані на валідаторі, третій, за сім гривень, – відривний.

На зупинках запитуємо житомирян, як вони ставляться до підвищення вартості проїзду, чи відповідає, на їхню думку, вартість проїзду наданій послузі та чи пробували вони розраховуватись безготівково.

«Безконтактно ще не пробували оплатити. Але набагато дорожчий проїзд – це сумно. Звісно, набагато зручніше, коли людина платить телефоном. Немає цього передавання. Так зручніше», – розповідає житомирянка Катя.

«Пенсіонерам дуже складно, я думаю. Пенсії не підвищуються, а проїзд за сім гривень – це дуже дорого. Все старе. Є, звичайно, нові автобуси, але вони рідко трапляються», - каже Людмила Миколаївна.

«Ми зараз тільки перший раз будемо їхати. Зараз спробуємо оплатити безконтактно. Але загалом мені не подобається те, що проїзд подорожчав, бо ми зазвичай їздимо на 44 маршрутці, а ви, думаю, і самі знаєте, в якому вона стані. Там постійно дуже багато людей. І платити сім гривень – це занадто багато. Навіть коли було п’ять, то було забагато, а сім – це вже взагалі», – каже житомирянка Альона.


Своїми враженнями від подорожчання вартості проїзду та встановлення валідаторів в транспорті житомиряни діляться і в соцмережах. Частина каже, що розрахуватись безготівково в маршрутках приватних перевізників вдалось без проблем, інші ж, навпаки, обурюються і нарікають.

У муніципалітеті кажуть: від самого ранку моніторять транспортну систему автоматичного обліку пасажирів і намагаються оперативно виправляти технічні збої. Налагодити систему повністю сподіваються вже за декілька днів. Разом із тим, начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Костянтин Підпокровний каже: найбільше скарг муніципалітет отримує саме стосовно розрахунку банківськими картками.

«Є деякі поодинокі проблеми з технічної сторони роботи валідаторів, а саме прийняття банківських карток. По-перше, більшість людей не розрізняє карту банківську із функцією PayPass, або безконтактну, і звичайну з магнітною стрічкою. І намагаються розрахуватись саме банківською картою. Є випадки навіть неприйняття банківської карти із функцією PayPass. Такі питання є також і в тролейбусах. Але поступово ці проблеми ми вирішуємо, потрібно підтягнути програмне рішення і технічне. Ми розуміємо, що протягом кількох днів такі проблеми будуть виникати. Комунальне підприємство «Житомиртранспорт», яке відповідає за всі ці питання, працюватиме над цим, як це робить вже впродовж двох діб», – розповідає начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний.

Начальник управління транспорту також пояснив, які квитки повинні видавати водії у випадку готівкового та безготівкового розрахунку.

«Багато випадків, коли у водія навіть при готівковому розрахунку вимагають квитанцію або квиток з валідатора. Валідатор, який друкує квиток, фактично діє тільки після валідації банківською або транспортною картою. Готівковий облік ведеться, як і раніше, відривними білетами, які є у водія. Тому потрібно розрізняти: якщо ти безконтактно оплатив, квиток видає валідатор. Якщо готівка, то квиток разовий, який повинен видати водій», – каже Підпокровний.

Нагадаємо, рішення про підвищення тарифів на проїзд виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив 5 грудня 2019 на черговому засіданні.

Як повідомляв Житомир.info, 1 грудня 2017 року пасажири житомирських маршруток почали платити за проїзд 5 грн. У листопаді 2018 в соцмережі ширилися чутки про наміри житомирських перевізників вкотре підвищити вартість проїзду в маршрутках. Тоді начальник управління транспорту та зв’язку міськради Михайло Грищук розповідав, що перевізники міста вже подали обґрунтування підвищення ціни за проїзд, але ці зміни має погодити виконком.

В червні 2019 року був оприлюднений проєкт рішення міськвиконкому про підвищення вартості проїзду: при оплаті готівкою – 7 грн; при оплаті в безготівковій формі (в тому числі «Карткою житомирянина») – 6 грн; у разі відсутності (несправності) валідатора – 3 грн.

6 серпня 2019 року відбулися перші громадські слухання, на яких представники Житомирської міської ради та громади обговорювали підвищення вартості проїзду на міських автобусних маршрутах та в електротранспорті. Після двох годин «вільного мікрофона» присутні все ж вирішили звернутись до виконавчого комітету з листом, в якому громада висловить свої зауваження та пропозиції й вимагатиме не підвищувати проїзд на засіданні, яке було заплановане на 7 серпня. В результаті питання підвищення вартості проїзду з порядку денного виконкому зняли. 4 вересня проводили другі громадські слухання, але люди пішли з зали, тому що у голосуванні щодо спірних питань брали участь перевізники. 17 жовтня 2019 року в Житомирі відбулися треті громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті та умов проведення конкурсів з перевезення пасажирів, але запропоновані проєкти рішень виконкому присутні не підтримали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: проїзд маршрутка транспорт тариф ціна Підпокровний  
Матеріали по темі