Події

​За рік прокуратура Житомирської області скерувала до суду 57 проваджень щодо корупційних порушень

27 січня 2020, 09:33

Упродовж 2019 року прокуратура Житомирської області скерувала понад 130 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях пріоритетних напрямків, а саме 57- - про корупційні порушення, 29 про злочини у бюджетній сфері, 24- за розкрадання лісу, 15 – за незаконний видобуток бурштину та 8 – у сфері земельних правовідносин.

Про це йшла мова на оперативній нараді в прокуратурі області 24 січня, на якій підбивали підсумки роботи за минулий 2019 рік, - інформує пресслужба відомства.

«За процесуального керівництва прокурорів забезпечено скерування до суду понад 4 тисяч кримінальних проваджень. У тому числі направлено більше 130 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях на пріоритетних напрямах, зокрема, 57 - про корупційні правопорушення, 29 – про злочини, вчинені у бюджетній системі, 8 – у сфері земельних правовідносиин, 24 – за фактами розкрадання лісових ресурсів та 15 – щодо порушень правил охорони або використання надр під час незаконного видобування бурштину», - йдеться у повідомленні.

У 2019 році було викрито 9 організованих злочинних угруповань, у тому числі у сфері лісо- і надрокористування та незаконного зайняття гральним бізнесом.

«За результатами прокурорського реагування на порушення законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру скасовано і змінено 18 актів, звільнено 8 незаконно утримуваних засуджених, притягнуто до відповідальності 219 службових осіб», - повідомили на нараді в прокуратурі.

Крім того, упродовж 2019 активізовано представницьку діяльність на захист інтересів держави. Пред’явлено позовів на 925 млн грн, майже 820 млн грн з них – за позовами у земельній сфері, 89 млн грн – у сфері охорони дитинства. Судами задоволено вимоги прокурорів на 254 млн грн, ще 185 млн грн добровільно відшкодовано відповідачами. Повернуто та попереджено незаконну передачу 1,9 тис. га земель.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж 2018 року на чиновників Житомирської області склали 313 протоколів за порушення законодавства про корупцію.

За які корупційні дії судили депутатів Житомирської міської ради у 2018 році, читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура корупція  
Матеріали по темі