Місто

Житомиряни платитимуть за тепло у січні на 10% менше

31 January 2020, 10:56

За січень місяць житомиряни отримають платіжки за опалення зі зниженою на 10% ціною.

Зміну вартості нарахування плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів розглядали 31 січня на позачерговому засіданні виконкому.

«У грудні ми приймали аналогічне рішення. Тоді Нафтогаз пропонував підписати ціни на газ до кінця опалювального сезону, але ми не погодились: порахували, що ціна у січні може бути знижена. Зараз Нафтогаз надіслав нову ціну на газ. Вони вже з січня зробили знижку 4 тис. 650 грн, завдяки цьому у нас є можливість зробити коригування тарифу у менший бік. Ціна на газ фактично зменшується на 15 %. У зв’язку з тим, що об’єм ціни в тарифі складає приблизно 78%, зниження вартості послуги прораховано у розмірі 9,98%. Фактично на 10% у нас є можливість знизити вартість опалення вже за січень місяць»‎, - пояснив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин запропонував проводити такі коригування щомісячно до кінця опалювального сезону.

«Щодо проєкту рішення: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України‎ №17 від 24 січня 2020 року, якою встановлено ціну на природний газ, та постановою Кабінету міністрів України‎ №1082 від 24.11.2019 року «Деякі питання нарахування плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення», просимо вас зобов'язати КП «Житомиртеплокомуненерго» зробити перерахунок згідно з цими постановами та новою ціною на газ у січні місяці. А також, якщо буде нова ціна на наступні місяці, зробити такі перерахунки щомісячно»‎, - доповів Дмитро Рогожин.

Заступник міського голови Сергій Кондратюк зауважив про недоцільність такої пропозиції, члени виконкому підтримали його заяву.

«Пропоную внести зміни до проєкту рішення, виключити таку фразу «і далі щомісячно до закінчення опалювального сезону». Ми не знаємо, яка вартість буде у лютому, березні місяці, а також, яка ціна транспортування природного газу. Тому бажано розглядати це питання щомісячно»‎, - сказав Сергій Кондратюк.

Прийняті зміни містяни побачать у платіжках за тепло за січень, які надійдуть у лютому 2020 року.

Нагадаємо, «Нафтогаз України» 28 січня повідомив, що знизив ціну на газ, яка мала діяти з 1 січня 2020 року. Але в цю ціну не входить плата за транспортування газу, бо рішенням НКРЕКП плата за доставку вилучена з рахунку за газ: тепер за газ потрібно сплачувати постачальнику, а за його доставку – окремо, за рахунком АТ «Житомиргаз»: для жителів Житомира та області вартість становить 1,068 грн за м куб. в місяць.

Як повідомляв Житомир.info, виконком Житомирської міської ради 23 грудня 2019 року на позачерговому засіданні скорегував тарифи на тепло у зв’язку зі зниженням ціни на газ: мешканці будинків, які обладнані лічильниками, платитимуть 1558,92 грн/Гкал (з ПДВ), для будинків без лічильника тариф становитиме 37 грн/кв.м (з ПДВ). На позачерговому засіданні 26 грудня члени виконкому дозволили КП «Житомиртеплокомуненерго» зробить перерахунок грудневих платіжок за тепло у зв’язку зі зниженням вартості природного газу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тепло газ ЖТКЕ  
Матеріали по темі